Yerli WhatsApp Nedir? Nasıl İndirilecek?

197

Akıllı telefon ve teknolojinin hayatımızda önemli bir yer edinmesinin ardından WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak hayatımızda yer edindi. Teknoloji gündeminin şimdiki konusu da yerli WhatsApp oldu.

Yerli WhatsApp

Yerli WhatsApp olarak da anılan PTT Messenger, teknoloji dünyasına katılmaya hazırlanıyor. PTT Messenger, milli ve güvenli kurumsal mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek. Bilgi güvenliği kapsamında, milli bir çözüm olarak geliştirilecek. Güvenli iletişim sağlanarak dışa bağımlılık azaltılacak.

Hem sesli hem de görüntülü uygulama olan PTT Messenger, ileri derecede güvenlik teknolojilerine sahip. Dosya ve medya gönderimlerinin yapılabileceği uygulama ile lokasyon paylaşımı da yapılabilecek.

Yerli WhatsApp nedir?

PTT Messenger kurumlar ya da bulut sisteminde barındırılacak.

Yerli WhatsApp hakkında Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da açıklama yaparak: “Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olan güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen anlık mesajlaşma, anlık grup mesajlaşması, sesli ve görüntülü görüşme, konum ve dosya paylaşımı tek bir platformda güvenli bir altyapı sağlayan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı.

PTT Messenger

Yüzde yüz yerli ve yeni bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak.” dedi.

PTT MESSENGER NASIL İNDİRİLECEK?

PTT Messenger uygulaması şu an için sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor. İlerleyen zamanlarda İOS için de yayınlanması bekleniyor.

Yerli WhatsApp PTT Messenger

Uygulama henüz Google Play mağazasında yer almıyor. APK olarak indirip kurmak ve kullanmak mümkün.

Milli mühendislik ürünü PTTMessenger’ın, milyonlarca kişinin görüntülü ve yazılı olarak anlık mesajlaşmasına imkan tanıyan WhatsApp’a rakip olması bekleniyor.

Milli ve güvenli kurumsal anlık mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek PTTMessenger’ın, bilgi güvenliği kapsamında milli çözüm olduğu için güvenli iletişimle dışa bağımlılığı gidermesi öngörülüyor.