Yeni Dönem Estetik Uygulamaları Biliyor Musunuz?

435

Avrasya Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Yardımcı, estetik müdahale ile birçok kusurun ortadan kaldırılabileceğini söyleyerek yeni dönem estetik uygulamaları hakkında açıklama yaptı.

Günümüzde güzelliğin en önemli kaynaklarından biri de estetik uygulamalar. Uzman ellerin yaptığı uygulamalar ile harika sonuçlar elde edilirken sahte uzmanların yapması durumunda hüsran kaçınılmaz oluyor.

estetik

KIRIŞIK DÜŞMANI BOTOKS

Botoks, bir tür bakteriden elde edilen bir zehir. Botoks spastiklerde kas kasılmalarının engellenmesi için kullanılırken sonradan estetikte de kullanılmaya başlandı. Yıllar geçtikçe yoğun olan kas hareketlerinden dolayı kırışıklık ve çizgiler oluşmaya başlar. Bu nedenle yüz olduğundan daha yaşlı görünür. Botoks uygulaması sayesinde çizgi ve kırışıklıklar azalır.

yeni dönem estetik

HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

– Migren ağrıları

– Spastikler

– Makattaki çatlaklarda

– Koltuk altı ve el ayak terlemelerinde isteğe göre kullanılır.

estetik uygulama

LAZER UYGULAMASI

– Leke tedavileri

– Sivilce izleri

– Çatlak tedavileri

– Kılcal damar tedavileri

– Dövme silme

– Benlerin yok edilmesi

estetik uygulamaları botoks

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonda ortalama seans süresi 8-10 arasıdır. Bunda da başarı %80-90 gibidir. Lazer epilasyon 16 yaştan itibaren uygulanır. Tüylenme erkek tipi ise, adet düzensizliği varsa öncesinde hormonal tetkikler yapılmalıdır.

Lazer epilasyonda kullanılan farklı lazer cihazları vardır. En bilinen ve en çok kullanılanlar Alexandirite ve Diode lazerdir. Bunların dışında Ruby ve ND yağ lazerler kullanılır. Alexandirite cildin altındaki kıl köklerine yoğun bir şekilde etki eder. Oldukça hızlıdır, geniş alanlara kısa sürede uygulama sağlar(erkeklerde sırt gibi).

estetik lazer

Diode ise daha uzun bir dalga boyuna sahiptir. Bu yüzden koyu ve bronz ciltlerde uygulanabilir. İncelmiş kıllara daha çok etkilidir. Lazerle birlikte darbe ışık teknolojisinde (IPL) epilasyonda kullanılır. Aynı lazer gibidir fakat lazer enerjisi yerine ışık enerjisi kullanılır.

Lazer epilasyon orta derecede acı veren bir işlemdir. Hassas kişiler uygulamadan 60 dakika önce lokal anestezili bir krem kullanabilirler. Uygulamadan sonra 2-3 gün boyunca güneşten uzak durulmalıdır.