Yağmurlu Havanın İnsan Bünyesine Etkileri

394

Yağmurlu ve kapalı havalar, bazı insanları mutlu ederken bazı insanların psikolojisini direk olarak olumsuz etkiler. Yağmurlu ve kapalı havaların etkisi genelde olumsuz olarak biliniyor. Ama daha nice etkisi var insan bünyesi üzerinde.

Yağmurlu havaların genellikle depresyona sebep olduğu düşünülse de farklı bünyeler üzerinde farklı etkileri de var. İşte yağmurun insan bünyesindeki etkileri:

Yağmurlu Havada İnsan

GÖZÜMDE CANLANIR KOSKOCA MAZİ

Yağmurlu havalar, pek çoğumuz için ‘işte böyle yağmurlu bir gündü’ diye başlayan cümleler kurarız. Yağmur, yağmurlu günlerde yaşanılan şeyleri enteresan bir şekilde direk akla getirir. Güneşli ya da rüzgarlı bir hava ise aynı etkiyi yaratmaz. Yağmur damlaları süzülürken daha önce yağmurlu havada yaşadığımız anılar bir bir gözümüzde canlanır.

Yağmurlu Havada İnsan

EVDEKİ HUZUR

Kimileri yağmurlu havalarda dışarıda olmayı severken kimileri de sıcacık evde oturmak ister. Yağmurun yağması ile hayat bir anda toz pembe olur. Kahvesini, kitabını alanlar girer sıcacık battaniyenin altına ve yağmurun tadını çıkarır.

YAĞMURLU HAVALARDA MAÇ

Erkekler, yağmurlu havalarda deplasman maçını tercih ederler genelde. Her yağmur yağdığında da o unutulmaz maçlarda atılan goller gelir insanın aklına.

Yağmurun İnsanlara Etkisi

ALDIM BAŞIMI GİDİYORUM

Yağmurlu havalarda kimilerinin ardına bakmadan kaçası gelir. Anılar ve acılar depreşir, kaçıp kurtulmak ister anılardan. Yağmur damlaları kaçmalarına izin vermez. Yağmurdan kaçarken doluya tutulur.

DERTLER, KEDERLER DEPREŞİR

Yağmurlu Havada Depresyon

Yağmurlu havalarda kimi insanlar, ne çok derdi olduğunu farkeder. Biten aşklar, elden kaçırılan fırsatlar ve dahası…

BİR ARADA OLMA HİSSİ

Yağmur ile birlikte gelen kasvet, kimilerine çok ağır gelir, yalnız kalamaz, kalabalıklara karışmak ister. Sırf yalnız kalamadığı için arabasından inip metrobüse, otobüse binenler vardır hatta. Bazıları belli edemez, eli telefonuna gider ve yanında birini ister.

DERT TASA OLUR YAĞMURLU HAVALAR

Bazılarının başına gelenlerin sebebi de hep yağmurlu havalardır. Bakalım bugün başıma ne gelecek diye çıkarlar evden. Yağmur ile akan makyaj, bozulan saçlar ve daha nicesi…

Yağmurlu Havada Kitap Okuma

AŞIK OLDUM

Öyle bir bünye vardır ki yağmur duygularını harekete geçirir. Yağmur altında sarmaş dolaş buluverir kendini bazıları. Aşkı içinde biriktirenler için yağmurlu havalar bir fırsattır.