Yabancı Kadınların Güzellik Sırları

276

Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan kadınlar, birbirlerinden ne kadar uzak ve farklı olurlarsa olsunlar hepsi birbirinden güzel. İşte yabancı kadınların güzellik sırları

İSPANYOL KADINLAR

güzellik sırları İspanya

İspanyol kadınlar, saçlarını kızılcık suyu ile duruluyor. Kızılcık suyu ile saçlarınızı duruladıktan sonra güneşe çıkarken dikkat etmelisiniz. Bu şekilde güneşe çıktığınız zaman saç renginizde değişiklikler meydana gelebilir.

Koyu renkli saçlarınız sarıya dönebilir, sarı saçlarınız ise pembe ya da turuncuya dönebilir.

Ayrıca, gözaltlarındaki torbalar ve morluklar için patates dilimlerini ince doğrayarak göz altlarında bekletirler.

HİNTLİ KADINLAR

güzellik sırları Hindistan

Hintli kadınlar, her gece yatmadan önce yoğurt ve badem karışımından oluşan maskeyi uygularlar. Gündelik bakımlarında ise Hindistan cevizi sütü yağı kullanıyorlar. Böylece kırışıklıklar azalır ve ölü derilerden arınma sağlanır.

JAPON KADINLAR

güzellik sırları Japonya

Japon kadınlar, geç yaşlanmaları ile tüm dünya kadınları tarafından ilgiyle takip ediliyor. Beyaz kamelya yağını ciltlerine, parmak uçları yardımı ile masaj yaparak uygularlar. Beyaz kamelya yağı ve fındık yağı ile ciltlerinin nemlenmesini sağlıyorlar.

Bu iki yağ, Japon kadınlar tarafından saç ve tırnaklara da uygulanmaktadır. Kamelya yağı, saçların ve tırnakların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

YUNAN KADINLAR

güzellik sırları Yunan

Yunan kadınların güzellik sırları saç bakımlarında biberiye suyu kullanmalarında gizli. Taze biberiye kaynatılarak suyu süzülür, elde edilen su ile de saçlar yıkanır. Biberiye yağı, hem saçları temizler hem de güçlenmesini sağlar. Özellikle yaz aylarında, güneşin zararlı etkilerine karşı saçları korur.

Ayrıca Yunan kadınlar, vücutlarını nemlendirmek için saf zeytinyağı kullanırlar. Zeytinyağı tüm ciltte oluşan yara ve izleri yok etmeye yardımcı olur.

FRANSIZ KADINLAR

güzellik sırları Fransız

Fransız kadınlar, güzelliklerinin sırrını üzüm suyuna borçludurlar. Parlak ve yumuşak bir cilt için üzümü ezerler ve ezilmesinden çıkan suyu vücutlarına sürerler.

Fransız kadınların güzellik sırrı olan üzüm suyunun, kozmetiğin anavatanı olan Fransa’da, satılan ve kullanılan güzellik ürünlerinde de olduğu bilinmektedir.

ÇİNLİ KADINLAR

güzellik sırları Çin

Çin’deki bilinen adıyla ‘imparator çayı’ içerdiği yüksek antioksidan miktarıyla cilde en iyi gelen bitkiler arasında ilk sıraya oturuyor. Çinlilerin yaşlanmaya karşı açtıkları büyük savaşta en büyük silahları olan beyaz çay, kırışıklıkları önlüyor ve cilde pürüzsüz bir güzellik katıyor. Üstelik mucize çayın kullanıldığı tek alan cilt güzelliği de değil. Sağlıklı olan her şeyin peşine düşen Çinliler, günde 3 bardak beyaz çay içmenin yağları yakmaya ve zayıflamaya yardımcı olduğunu da söylüyor.