WhatsApp’tan Alışkanlıklarınızı Değiştirecek Özellik

232

WhatsApp mesajlaşma alışkanlıklarınızı değiştirecek yeni bir özellik için çalışmalar başlattı. WhatsApp’in yeni özelliği beta sürümü ile tespit edildi.

10 farklı bildirim seçeneği özelliği, mesajlaşma alışkanlıklarınızı değiştirecek.

WhatsApp Yeni Özellik

Facebook bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların mesajlaşma alışkanlıklarında yapacağı radikal bir değişiklik ile gündeme gelmeye hazırlanıyor.

Ekranınızda onlarca okunmamış mesaj görüyor ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız bu özellik sizin ve sizin gibi olan diğer kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için geliyor.

WhatsApp Beta Sürümü

Android Police, yeni WhatsApp beta versiyonunu incelemeye aldı. 10 farklı bildirim seçeneği özelliği, hayata geçirilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kişi listelerindekileri farklı kategorilere alabilecek. Bu şekilde istenilen mesajlara öncelik verilirken istenmeyen mesajlar arka planda kalacak.

Kişi listenizden öncelikliler listesine eklediğiniz kişiden gelen mesaj, ana ekranınıza düşecek. Önem sırasında geriye aldığınız kişilerin mesajları ise ana ekranınıza düşmeyecek.

WhatsApp Beta Sürüm

İŞTE MEVCUT DİĞER ÖZELLİKLER

YAZI STİLİNE İLİŞKİN BİLMENİZ GEREKENLER

Yeni özelliklerin yanı sıra WhatsApp’ta mevcut olan özelliklerden haberiniz var mı? Mesajınızı kalın, üstü çizili ya da italik yapmak için metni seçerek araç çubuğunda yer alan üç noktaya dokunmanız yeterli. Çok yakında herkes tarafından kullanılacak bu sistem ile mesajınızı istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz.

WhatsApp Yeni Mesajlaşma Özelliği

KELİME KULLANARAK EMOJİ BULMA

WhatsApp’ta çok fazla emoji olması nedeniyle emojileri bulmayı kolaylaştırmak için metin ile emoji arama özelliği mümkün olacak.

MAVİ TİKE DÖNÜŞMEYİ TAKİP ETME

WhatsApp konuşmalarınızı sürekli olarak takip etmiyorsanız mavi tik olan mesajlarınıza basılı tutarak ‘bilgi’ kısmından, tikin ne zaman maviye dönüştüğünü kontrol edebilirsiniz.