WhatsApp Grup Sohbetlerine Açıklama Özelliği Geliyor

544

WhatsApp her geçen gün grup sohbetlerini iyileştirmek için güncellemeler yayımlıyor. Şimdi de grupların amaç ve niteliklerinin belirlenebilmesi için açıklama özelliği getiriyor.

WhatsApp dünyada popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Birçok kişinin haberleşme ve sohbet için tercihleri arasında yer alan uygulama gün geçtikçe yeni güncellemeler ile kullanıcılarına mutlu ediyor. İşte popüler uygulama bir özellik daha getirdi. Kullanıcılar ise yeni özelliğin ne olduğunu heyecan ile araştırmaya başladı.

WhatsApp grup

Sürekli özelliklerini geliştirmek ve yeni özellikler için çalışan popüler mesajlaşma uygulaması, sohbet grupları için yeni bir özellik getiriyor. Sohbet gruplarının amaçlarının daha net belirlenmesi için getirilecek yeni özellik üzerinde çalışılmaya başlandı.

GRUP AÇIKLAMASI EKLENEBİLECEK

Kullanıcılar, katıldıkları grupların grup açıklamasını, grup bilgisine dokunduğu zaman gruba ait görselin alt kısmında görebilecek. Sohbet grubunun niteliği, amaçları ve gruptaki kullanıcılar, katılımcılara ya da gruba davet eden kişilere gönderilecek.

WhatsApp grup sohbet

Yeni özellik grup açıklaması, gruba dahil olan herkes tarafından değiştirilebilecek. İlerleyen zamanlarda gelecek yeni güncelleme ile bu özellikte değişiklik yapılabilir.

Grupların yöneticileri, gruba yeni birini eklediği zaman grup açıklaması, sohbet penceresinin üstünde bir kutucuk halinde bildirim olarak görülebilecek. Bu şekilde gruba yeni katılacak kişiler, grup açıklamasını ve kurallarını gruba dahil oldukları andan itibaren görebilecekler.

WhatsApp

Grup açıklamaları, yalnızca katılımcılara ek olarak gruba davet edilen kullanıcılar tarafından da görünebildiği için, açıklamaları grubu tanımlayacak şekilde ifade etmekte yarar var.

Bu özellik 2.18.54 Android beta sürümü ile birlikte Android Beta Programı kullanıcılarına sunulacak. İlerleyen zamanlarda ise İOS ve Windows Phone cihazlara da eklenmesi bekleniyor.

FACEBOOK SATIN ALMIŞTI

WhatsApp özellik

WhatsApp, Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir.

WhatsApp güncelleme

Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.WhatsApp, kullanıcılarına ücretsiz anlık mesajlaşma ve sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunmaktadır. Uygulama tüm platformlar’da reklamsız kullanılmaktadır. Telefon numarası ile kayıt olunan uygulama, son resmi duyuru ile iki yıl ile sınırlı olan ücretsiz kullanım hakkı kuralını kaldırmış olup, artık tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.