Uzun Kirpikler İçin Maskara Nasıl Sürülür?

337

Maskara yani rimel adını Fransız marka Rimmel’den almıştır. Güzel ve uzun kirpikler için maskara nasıl sürülür? Ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Kirpiklere renk verir, dolgun, sık ve daha gür görünmelerini sağlar. Maskara olarak da bilinen rimel, en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Rimel, gözlerin daha büyük ve çekici görünmesini sağlar.

maskara

MASKARA NASIL SÜRÜLÜR?

Rimel fırçasını sıkıca kavradıktan sonra önce üst kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerin en dibinden başlayarak sağ sol zikzak hareketler ile fırçayı, kirpiklerinizin en ucuna kadar uygulayın. Zikzak hareketler ile sürüldüğü zaman maskara, her kirpiğin arasına yayılarak kirpiklerinizi tel tel ayıracaktır.

Alt kirpiklerinize rimel sürerken yukarı bakmanız gerekir. Üst kirpiklerde olduğu gibi alt kirpiklere de zikzaklar şeklinde uygulayın. Alt kirpiklere sürülen rimelin, üst kirpiklerdeki kadar yoğun olmasına gerek yoktur.

maskara nasıl sürülür

Rimeli, bir kat uygulamak yeterli olmayacaktır. İkinci katı uygulamak için ilk katın kurumasını beklemeyin. Kuruyan rimelin üstüne bir kat daha sürmek zor olacaktır. İkinci kat rimeli sürerken topaklanmamasına özen gösterin.

RİMEL SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Rimelin kirpikte uzun süre kalması, kalıcı olması ve daha dolgun olması için transparan pudra kullanabilirsiniz. Pamuklu çubuğu transparan pudraya batırın ve ardından kirpiklerinize uygulayın. Transparan pudranın maskaranın altında kaybolması daha kolay olduğu için normal pudra yerine transparan pudra tercih edin.

maskara rimel sürme

Rimel sürerken göz çevresine veya etrafa bulaşan rimel kalıntılarını, kurumadan pamuklu çubuk ya da makyaj temizleme pedi ile temizleyebilirsiniz.

Düz kirpiklere rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.

maskara rimel sürme ipuçları

Kirpiğinizin dibinden ucuna doğru maskara uygularken göz çevresine bulaşmaması için evde bulunan bazı pratik aleti kullanabilirsiniz. Kalem, çay kaşığı ya da pipet size bu konuda yardımcı olacaktır.