Ünlü Rapçi Farkında Olmadan Bitcoin Milyoneri Oldu

221

Ünlü Rapçi 50 Cent, 2014 yılında çıkardığı albümünün Bitcoin ile satılması için harekete geçti. 50 Cent, Bitcoin ile albüm satışına izin verdiğini unutmuştu ki bitcoin milyoneri oldu.

İlk gündeme geldiği zamanlarda ve ucuzken Bitcoin almış olsaydınız belki de şimdi zengin olmuştunuz. Ünlü Rapçi 50 Cent, unuttuğu Bitcoin’leri sayesinde hiç beklemediği bir anda milyoner oldu.

50 Cent Bitcoin Milyoneri

Rap müzikte popüler olan 50 Cent, 2014 yılında “Animal Ambition” isimli bir albüm çıkarmıştı. Hayranlarının bu albümü, Bitcoin ile satın almasına imkan sundu. O zamanlar bir Bitcoin, 660 dolardı ve bunun bir kısmıyla 50 Cent’in albümünü almak mümkündü.

Ünlü Rapçinin albümünü, Bitcoin ile almak isteyen çok sayıda hayranı çıktı. O zamandan bu zamana kadar 400.000 dolar kazandırdı ve Bitcoin milyoneri oldu.

50 Cent Bitcoin Milyoneri

Birkaç yıldır Bitcoin hesabına dokunmayan 50 Cent, unuttuğu Bitcoin’ler sayesinde Bitcoin milyoneri olduğunu farketti. Son bir haftadır 11.000 dolar seviyesinde olan kripto para birimi daha önce 20.000 dolar sınırlarına dayanmıştı

BİTCOİN NEDİR ?

Bitcoin Nedir

“Bitcoin sanal para birimi; ancak kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık; ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek biraz gerçeklerden uzak.

Bitcoin üretim aşaması için mining yani madencilik tabiri kullanılıyor.

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir.

Bitcoin sanal para birimi; ancak kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık; ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek biraz gerçeklerden uzak.”