Ünlü Oyuncu Nebahat Çehre’den Üzecek Haber

323

Duymayan Kalmasın isimli magazin programında, ‘Nebahat Çehre hastaneye kaldırıldı’ haberi gündeme geldi.

Nebahat Çehre

Usta sanatçı, bu sabah Fulya’da bulunan bir özel hastaneye kaldırıldı. Soğuk algınlığı teşhisi koyularak tedaviye alınan Çehre’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Vücut direnci düşen usta oyuncu, bir süre daha tedavi görmeye devam edecek.

Nebahat Çehre Sağlık Durumu

Nebahat Çehre hakkında çıkan haberlere ilişkin Instagram hesabından bir açıklama yaptı. Çehre açıklamasında: “ Değerli sevenlerim, malum kış şartlarından dolayı hafif bir gribal enfeksiyon geçirdim. Sağlık durumum gayet iyi. Basında yer alan abartı haberlere lütfen itibar etmeyiniz. Sevgilerimle.” ifadelerini kullandı.

NEBAHAT ÇEHRE KİMDİR?

Nebahat Çehre Kimdir

“ Hilal Nebahat Çehre (d. 15 Mart 1944, Samsun), Türk oyuncu, şarkıcı ve modeldir. Nebahat Çehre, Samsun’da dört çocuklu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Ailenin tek kızı olan Çehre anne tarafından Laz, baba tarafından ise Gürcü kökenlidir.

Beş yaşındayken ailesi İstanbul’a göç eden Çehre, 15 yaşındayken “Türkiye güzeli” seçilmiştir, fotomodellik ve mankenlik yaparken gelen teklifler üzerine 1961’de Yaban Gülüm filmi ile ilk sinema deneyimini yaşadı. 1964 yılında Yılmaz Güney’le tanışarak Kamalı Zeybek filmde rol aldı.

Nebahat Çehre Haberleri

Çehre, 30 Ocak 1967 tarihinde Yılmaz Güney’le evlenmiş, kendi deyimiyle “Ülke meselelerinden yaşama bakışına kadar her türlü konuda bakış açısı kazanmasında Yılmaz Güney’in katkısı oldu. O zamanlar ayakları yere basmayan genç kız, yani ben işin ciddiyetini Yılmaz’dan öğrendim” diyerek Güney’in deneyimlerinden çok şey öğrendiğini belirtmiştir.

Nebahat Çehre Sosyal Medya

Bir süre sinemadan uzak kalan Çehre, Güney’den boşanınca tekrar kamera önüne çıktı.  Çehre’nin “Büklüm Büklüm” adını taşıyan bir de şarkısı bulunmaktadır. Bestesi Sezen Aksu’ya ait olan şarkı için Çehre, “1980’de sevgili Sezen Aksu’nun bir şarkısını yorumladım. Yaptığım albüm ve söylediğim şarkı listelerde birinci sıraya yerleşti.” demiştir. Nebahat Çehre, son olarak SHOW TV’nin yeni dizisi Yuvamdaki Düşman’da rol alıyor.”