Ucuz ve Güvenli Yüz Gençleştirme Yöntemi Bulundu

174

ABD’li bilim adamları, cerrahi operasyon ve pahalı kozmetik ürünler gerektirmeyen ucuz ve güvenli bir yüz gençleştirme yöntemi buldu.

Araştırma, ABD’nin Illinois eyaletindeki Northwestern Üniversitesi’nden dermatoloji uzmanları tarafından gerçekleştirildi.

Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirmenin en kolay ve ucuz yolu, günde sadece yarım saat mimik jimnastiği yapmaktan geçiyor. 40-65 yaş arasındaki 16 kadın, uzmanların belirlediği 20 haftalık yüz egzersizi programını, eğitmenler eşliğinde uyguladı.

Yüz için önerilen 32 egzersiz ezberlendi ve 20 hafta boyunca, evlerinde her gün yarım saat bu egzersizi yapmaları sağlandı.

Yüz Gençleştirme

Deney esnasında ve deney sona erdikten sonra kadınların yüzlerinin fotoğrafları çekildi. Dermatologlar, deneyden önce fotoğraflarını çektikleri kadınların, ortalama 50.8 yaşında olduğuna karar verdiler. Deneyden sonra çekilen fotoğraflar incelendiğinde ise kadınların ortalama yaşı 48.1 olarak belirlendi.

Yüz Gençleştirme Egzersiz

16 kadın üzerinde yapılan araştırma ve sonuçları, uzmanlara daha fazla kadın üzerinde bunu denemek konusunda ilham oldu.

Yüz Gençleştirme Yoga

Ekibin başındaki Murad Alam araştırma ve sonuçlarına ilişkin:  “Sonuçların teyit edilmesi durumunda gençleşmek için ucuz ve güvenli bir yöntem elde etmiş olacağız. Cildin altındaki kaslar büyüyor, cildi geriyor ve yüze daha dolgun bir şekil veriyor”  açıklamasını yaptı.