Solist Sevil Özyurt Hayatını Kaybetti

234

90’lı yılların en popüler gruplarından biri olan Beyaz Kelebekler’in solisti Sevil Özyurt, hayatını kaybetti.

1970’li yılların popüler grupları arasında yer alan Beyaz Kelebekler, Sevil Özyurt’un seslendirdiği ‘Sen Gidince’ isimli parça ile Türkiye ve Hollanda’da müzik listelerinde önemli bir yer edinmişti.

Sevil Özyurt

2 HAFTA ÖNCE DEFNEDİLDİ

Solist Sevil Özyurt’un 2 hafta önce hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

ONUR AKAY DUYURDU

Magazin dünyasında Felaket Tellalı olarak bilinen ses sanatçısı Onur Akay, ‘Hababam Sınıfı Uyanıyor’ filminden, Adile Naşit’in unutulmaz yorumu ile hâlâ hafızlarda olan, ‘Sen Gidince Bak Neler Oldu’ isimli şarkıyı söyleyen ve meşhur eden ‘Beyaz Kelebekler’in dördüncü solisti Sevil Özyurt’un hayatını kaybettiğini açıkladı. Akay ayrıca; Özyurt’un 2 hafta önce defnedildiğini de açıkladı.

Onur Akay

Beyaz Kelebekler, Ercüment Ateş tarafından bestelenen Sen Gidince Bak Neler Oldu isimli şarkıyla Hollanda plak listelerinde birinci sırayı almıştı. Solist Sevil Özyurt da ülkede basın mensupları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

VEFAT HABERİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Sevil Özyurt

Onur Akay Özyurt’un vefat haberini: “Sen Gidince Bak Neler Oldu isimli şarkıyı mutlaka hatırlayacaksınız. İşte o şarkıyı söyleyen ve meşhur eden ‘Beyaz Kelebekler’in dördüncü solisti Sevil Yaprakgül, Ocak ayında ani bir kalp krizi geçirerek vefat etti ve 21 Ocak 2018 Pazar günü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Sevil Yaprakgül, ‘Beyaz Kelebekler’in solistliğini yaptığı dönemde Sevil Özyurt olarak tüm yurtta tanınmıştı ama maalesef ölümünü kimse duymadı. Zeki Müren’den Muazzez Abacı’ya, Türkân Şoray’dan Filiz Akın’a herkesin saçına eli değmiş ünlü kuaför Muammer Yaprakgül’le evlenen Sevil Özyurt, gruba ve sahnelere veda etmişti. Mekânı cennet olsun inşallah.” Notu ile duyurdu.

Beyaz Kelebekler Sevil Özyurt

SEVİL ÖZYURT KİMDİR?

“Sevil Özyurt 1960’lı yılların sonunda Kabataş Erkek Lisesi’nde okuyan Rıfat Eke, Altan Eke, Ender Akacan, Behzat Kutlubağ, Bülent Ortaç tarafından kurulan Beyaz Kelebekler adlı gruba 1975 yılında dahil oldu.

Grup Ercüment Ateş’in bestelediği ve kendisinin seslendirdiği Sen Gidince adlı şarkıyla Hollanda plak listelerinde bir numaraya kadar yükseldi.

Sevil Özyurt daha sonra yerini Semra İleten’e bıraktı.”