Şimdiden Diyete Başlayın Yaza Fit Girin

213

Kış ayarlarının yavaş yavaş geride kalmaya başladığı günlerde, yaza fit girmek için şimdiden doğru beslenmeyi alışkanlık haline getirmek gerekiyor.

yaza fit girmek

FİT BİR VÜCUT İLE YAZA MERHABA DEYİN

Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç, yaza fit girme konusuna ilişkin:”Zaman su gibi akıp gidiyor. Yıl sonu, yeni yıl telaşı derken 2018’in ilk ayını bitirdik. Sağlıklı ve kalıcı kilo kayıplarına ulaşmak için yola çıkmanın en ideal zamanı. Yaza sayılı günler kala telaşa girmek yerine şimdi başlamanın faydasını hafiflemiş bir şekilde yaza merhaba dediğinizde göreceksiniz.” açıklamasını yaptı.

yaza fit girmek için diyet

Yazın kendisini göstermesi ve tatil sezonunun yaklaşmasıyla başlayan kilo verme konusu, kış aylarında da üzerinde durulduğunda daha stressiz ve kolay oluyor. Uzman Kazanç, kontrol altına alınamayan beslenme sağlığının kazanılması için kilo verme sürecine ilişkin önemli önerilerde bulundu.

KISA SÜREDE HIZLI KİLO VERME YOLLARI ARANIYOR

fit olma kilo verme

Kazanç: ‘Zaman zaman çalışma koşullarının dayattığı sağlıksız, dengesiz, yanlış ya da eksik beslenme biçimlerinin yanında kış soğuklarının getirdiği olumsuz koşullar ve hareketlerin kısıtlanması eklendiğinde kilo artışı kaçınılmaz oluyor. Kışın alınan kiloları tercih edilen kalın giysilerle kamufle edebiliyorken; yazın kendini hissettirmesiyle kalınlaşan vücut hatlarını gizlemek imkansızlaştığında panik durumu ortaya çıkıyor ve kısa sürede hızlı kilo vermenin yolları aranıyor.’ Değerlendirmesinde bulundu.

fit olma önerileri

DİYET DEĞİL HAYAT TARZI OLARAK BENİMSEYİN

Kazanç’a göre: “Bir yaşam boyunca sürdürülebilir beslenme programları profesyonel uzmanlar tarafından, kişiye özel olarak oluşturulmalı. Kişiye uygun ve sürdürülebilir olmayan, gelişi güzel diyetlerle kilo vermeye çalışmak sağlık açısından risk taşır. Sağlıklı ve kalıcı kilo kaybını hedeflemeyen, çok düşük kalorili, tek besine dayalı ve bütün besin gruplarını içermeyen mucize formüller ile kısa sürede hızla kilo verilmesi sağlık açısından taşıdığı sayısız riskle birlikte ciltte sarkma, kırışma gibi estetik sorunlara da yol açıyor.”

yaza fit girmek için diyet önerileri

Kazanç, “Az zaman içinde çok kilo kaybı vaadi sunan, kısa dönem için uygulanan kulaktan dolma mucizevi diyetlerle verilen kilolar hızla geri alınır ve beraberinde pek çok sağlık sorunun oluşmasına zemin hazırlar. Kişiler, sağlık değerleri ve kişinin yaşam standartları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş, kişinin özellikleri ile uyumlu beslenme programlarını uygulamalı. Diyet yaparken öncelik kişinin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini yeteri kadar alması olmalı.” dedi.

Bütün bunlara dikkat ettikten sonra gelsin fit bir vücut ve gelsin yaz.