Sarhoş İnsanların Yapabileceği Şeyler

692

Alkol kullanan sarhoş olan insanlar bir süre sonra kendileri ya da hayatları ile ilgili doğruları olduğu gibi anlatmaya başlar. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü?

Alkol, beynin dürüstlük ile ilgili kısmını harekete geçirir. Bu nedenle alkol içenler genellikler doğruları söyler.

sarhoş insanlar

SARHOŞ İNSANLARIN YAPABİLECEĞİ 9 ŞEY

Aşırı alkol alan kişi, bir süre sonra sebepsiz yere ağlamaya başlar. Sarhoş olan kişi kendisini kontrol edemez. Ya kendini aşırı güçlü hissedip farklı şeyler yapmaya başlar ya da çok güçsüz hissederek ağlamaya başlar.

Sarhoş adam özellikle aile, dostlar, ekonomi, aşk gibi birçok konuda aniden profesyonel danışman olur ve etrafındakilere tavsiyeler dağıtır.

sarhoş insanların yapacağı şeyler

Alkolün etkisiyle kişi duygularını içinde tutamaz ve utanma duygusu da ortadan kalkar. Sesi berbat da olsa kimseden çekinmeden şarkı söylemeye başlar.

Kendisini kontrol edemediği için sonunu düşünmeden eski eşini ya da sevgilisini arar veya mesaj atar. Sonunda ne olacağı umrunda değildir.

Utanma duygusu ortadan kalktığı için rahatça iletişim kurar, arkadaş olur ve hatta aşık olur. Sarhoşken aldığı kararlar doğru olmadığı zaman da yanlış mecralarda bulur kendisini.

sarhoş olmak

Alkol, merkezi sinir sistemini baskı altına alır, hafıza, duyum, uyku ve karar verme mekanizmasını köreltir ve aşırı alkolün verdiği güçsüzlük sonucu sarhoş kişi tuvalette dahi uyur kalır.

Asıl para harcaması gereken yerleri unutarak bütün parasını alkole harcar. İçkinin etkisiyle yeni tanımış olsa bile yanındaki kişiye bütün hayatını, geçmişini anlatır. Sonradan pişman olacağını ise hiç düşünmez.

‘Artık içmeyeceğim’ der. İçki kadehini elinden bırakmadan tekrar tekrar ‘Artık içmeyeceğim’ der ve geçersiz sözler verir.

sarhoş olmak

Alkolün uzun vadedeki etkileri arasında beyin hücrelerine verilen zarar, mide ve ince bağırsak hastalıkları, pankreas bozuklukları, kalp arızaları ve yüksek tansiyon gibi onlarca hastalık sayılıyor.

HAFIZA KAYBINA YOL AÇABİLİR

Ağır alkol bağımlılarında B1 vitamini (tiamin) eksikliğine bağlı olarak, göz hareket bozukluğu, uyanıklık kusuru ve denge kaybı ile giden wernicke ensefalopatisi adı verilen nörolojik bir bozukluk görülüyor.

Hastalığın ilerlemesi halinde hafıza kaybı, iç görü azlığı, öğrenme yeteneğinin azalması, algısal ve zihinsel fonksiyonlarda bozulma ile giden korsakoff psikozuna yol açabilir.