Şakalara Gülebilen Robot Geliştirildi

274

Çin-Dalian merkezli EXDOLL şirketi, şakalara gülen hatta bulaşık yıkayabilen en insansı seks robotu piyasaya çıkarılmak için hazırlanıyor.

2018 yılı içerisinde piyasaya çıkarılması beklenen robotlar, basit konuşmaları anlıyor, şakalara gülüyor ve mimikleri ile tepki verebiliyor. Bulaşık makinesinin çalıştırmak gibi ufak ev işlerini de yapabiliyor.

seks robotu

EXDOLL, her yıl fiyatı 4.000 ila 20.000 yuan (yaklaşık 650-320 dolar) arasında değişen, yaklaşık 5.000 adet özelleştirilmiş seks robotu üretiyor.  Yurt içinde ve yurt dışında satış yapan şirketin müşterileri, 20 ile 60 yaş arasındaki erkeklerden oluşuyor. Robot satın alanların %10’luk kısmını da kadınlar oluşturuyor.

EXDOLL, önümüzdeki yıllarda robotlara daha çok işlev eklemeyi düşünüyor. Örneğin; kahya, eğitim robotu, yaşlılara eşlik edecek bir robot, pazarlama temsilcisi gibi tasarımların yapılması planlanıyor.

şakalara gülebilen robot

Avustralya’daki Deakin Üniversitesi’nden siber güvenlik uzmanı Nick Patterson, yapılan seks robotlarının hackerlar tarafından sahibini öldürebilmek için programlanabileceği riskini dile getirdi.

İnsanlar yapay zeka ve benzeri seks robotlarıyla ilişki kurabiliyor hatta aşk yaşayabiliyor. Patterson, bu robotların aslında göründükleri kadar masum olmayabileceklerine dikkat çekti.

seks robotu

Patterson “Hackerlar robot veya robot benzeri cihazınızı hackleyebilir ve bağlantıları, kolları, bacakları veya bıçak gibi ek aletlerinin kontrolünü ele geçirebilirler.

Bir hackerın bu robotlardan birinin kontrolünü ele geçirmesi isteyebileceğiniz en son şey olur. Zira hacklendiklerinde fırsatçı bir senaryoya yönelik fiziki eylemler gerçekleştirmesi veya zarar vermesi için kullanılabilirler” dedi.

şakalara gülebilen robot

Ayrıca; bir ara yüze bağlı olmayan seks robotlarının çok da tehlikeli olmayacağına da dikkat çekti. Robotların riskli ve tehlikeli olabileceğine dikkat çeken tek isim elbette Patterson değil. Teknoloji milyarderi olan Ellon Musk da daha önce direk olarak seks robotlarından bahsetmese de robotların dünyayı ele geçirebileceklerini söylemişti.

Katil robotların yasaklanması gerektiğine dikkat çeken Ellon Musk, bu robotların gelecekte ciddi bir krize yol açabileceklerini söyledi.

bulaşık yıkayabilen robot

ERKEK GÖRÜNÜMLÜ ROBOTLAR PİYASAYA SÜRÜLECEK

Yapay zeka ile seks robotları üreten şirket, gelecek yıl erkek görünümlü robotları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Realbotix adlı şirket, geçen yıl Harmony adı verilen ve bir yapay zeka uygulamasıyla çalışan, sohbet etme, hatta baştan çıkarma kapasitesine sahip kadın görünümlü seks robotları üretti.