Oyuncu Robert Pattinson Müslüman Olduğunu Açıkladı

233

Alacakaranlık ile ün kazanan Robert Pattinson girdiği bir camiye girerek hayatının değiştiğini ve Müslüman olduğunu açıkladı.

Robert Pattinson Alacakaranlık

Alacakaranlık serisi ile ünlenen Robert Pattinson’un Müslüman olduğu iddiaları gündeme geldi. İddialara göre; oyuncu Pattinson, verdiği bir röportajda Müslüman olduğunu söyledi. Yaptığı açıklamalar gizli kalsın isteyen oyuncunun açıklamaları, basına sızdırıldı.

Pattinson’un Müslüman olmasına ilişkin yayınlanmayan açıklaması şöyle: “2010’da Los Angeles’ta gezerken gördüğüm bir camiye girince hayatım değişti. Çok pozitif ve meraklıydım. İslam hakkında araştırmayı ve daha çok şeyler öğrenmek istemiştim. Oradan çıkınca hemen İngilizce bir Kur’an-ı Kerim alıp okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettim ki… Vaov! İşte bu hakikat. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle İslamiyet’le ilgili incelemelerim yarım kaldı.

Robert Pattinson Müslüman oldu

KONUYLA İLGİLİ KONUŞMAM YASAKLANDI

Bir sene sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini hakkında kitaplar buldum ve hemen okudum. Müslümanlar’ın hoşgörü anlayışı, benim için tam anlamıyla bir aydınlanma oldu. Bu konuyla ilgili daha fazla konuşmam ise menajerim tarafından yasaklandı.Ben İslam’a olan ilgimi saklamak istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve bunu iyice düşünmemi söylemişti. Ben de bunu yaptım ve bir pazar günü gerçekten Müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailemden destek almak.

Oyuncu Robert Pattinson

ROBERT PATTİNSON KİMDİR?

Pattinson Londra, İngiltere’de doğdu. Babası, Richard, Amerika’dan araç ithal ediyordu. Annesi, Clare ise bir modellik ajansında çalışmaktaydı. Ayrıca Pattinson’ın Lizzy Pattinson ve Victoria Pattinson adında iki ablası vardır. Londra’nın Barnes banliyösünde büyüdü.  Ardından 12 yaşına kadar Tower House School’da okudu. Buradan ayrılınca eğitimine The Harrodian School’da devam etti. Barnes Theatre Company’de amatör tiyatroya dahil oldu. Buraya dahil olduktan sonra Guys and Dolls oyununda küçük bir rol aldı. Ardından Anything Goes, Our Town, Macbeth ve Tess of the d’Urbervilles oyunlarında da sahne almıştır.

Robert Pattinson kimdir

Pattinson oyunculuk kariyerinin başlarında yardımcı karakterlerle izleyici karşısına çıktı. Rol aldığı ilk yapımlar Ring of the Nibelungs adına Alman yapımı televizyon filmi ve Reese Witherspoon’un başrolünde yer aldığı Vanity Fair oldu. Ancak Vanity Fair’de oynadığı sahneler sonradan çıkarıldı ve sadece filmin DVD’sinde yayınlandı.