Oje Renklerinin Anlamlarını Biliyor Musunuz?

328

Hem gündelik yaşamda hem iş hayatında makyajın olmazsa olmazlarından olan oje renkleri bize ne anlatıyor? Ojelerin renklerinin anlamlarını biliyor musunuz?

Oje rengi seçerken ve oje sürerken renklerin anlamlarını hiç düşündünüz mü? Belki de bilmediğiniz bu bilgiyi öğrendiğinizde bundan sonra renk seçimlerini ona göre yaparsınız.

Oje

Kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan kozmetik ürünü ojeler ile kadınlar bakın neler anlatmak istiyormuş.

KIRMIZI

Oje anlamları kırmızı

Tutkuyu ve şehveti simgeleyen kırmızı renk, neredeyse bütün kadınlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Genellikle gece ve şık bir yere gidileceği zaman tercih edilen bu renk ayrıca güç ve çekiciliği de simgeliyor.

MAVİ

Oje anlamları mavi

Korkusuz ve özgür kadınların tercihi mavi. Mavi rengi tercih eden kadınların, özgürlüğüne düşkün kadınlar olduğu düşünülüyor. Her zorluğa göğüs geren ve her olayın arkasında dimdik durabilen kadınlar bu rengi tercih ediyor.

BORDO

Oje anlamları bordo

Kırmızının koyu tonu olan bordo da gücü ve çekiciliği simgeliyor. Genellikle sonbaharda tercih edilen bu renk, kadınlar için şıklığı temsil ediyor. Güzel bir kombini daha da güzelleştirmek için bordoyu tercih edebilirsiniz.

SİMLİ OJELER

Oje anlamları simli

Simli ve parıldayan ojeleri tercih eden kadınlar, dinamik yapıya sahiptir. Heyecan verici olayları benimseme ve sevme özelliklerini de ortaya koyar.

SİYAH

Oje anlamları siyah

Siyah giyinen kadınların en önemli tercihlerinden biri de ojede de siyah rengi seçmek. İstikrar ve gücün temsilcisidir. Siyah tercih eden kadınlar, güçlü ve ne istediğini bilen kadınlardır.

NÖTR

Oje anlamları nötr

Genelde pastel tonlarda ve hiçbir şey sürülmemiş gibi görünen bu ojeler, sakin olmayı seven ve duygusal olan kadınların tercihidir. Bu kadınlar, kendilerini ifade ederken oldukça naiftirler.

BEYAZ

Oje anlamları beyaz

Günlük hayatta ya da özel günlerde sıkça kullanılan renkler arasındadır. Saflığın ve masumiyetin rengidir. Özellikle french yapmayı seven kadınlar, beyaz ve kırık beyaz renkleri sıkça kullanmaktadır.

TURUNCU, PEMBE VE SARI

Oje anlamları renkli

Özellikle yaz aylarında tercih edilen bu renkler, yazın ferahlığı için birebirdir. Turuncu enerjiyi temsil eder. Pembe özgüveni temsil ederken sarı da mutluluğu ve rahatlığı temsil etmektedir.