Ocak Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor? Ocak Ayı Burç Yorumları

611

2018 yılının ilk ayında, burçları neler bekliyor? Bu ay hangi burçlar nelere dikkat etmeli? Hangi burçların aşk hayatında beklenmedik gelişmeler yaşanacak? İşte 2018 Ocak ayı burç yorumları…

KOÇ

koç

Sevgili Koçlar, 17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, sabır ve direncin, kararlılık ve sorumluluk bilincinin iş veya toplum hayatındaki önemini vurguluyor. Siz bir işe başlamak, başlanan bir işi başarıyla sürdürmek, bundan maddi ve manevi anlamda güç elde etmek istiyorsanız, bu Yeniay size destektir. İlişkide sadakat, iş ve ailevi konularda görev duygusuyla hareket, genelde azim ve sabırlılık önemsenecek. Bir işi toplum önüne çıkarmak, projelendirmek, insanlara sunmak, ileriye dönük hedefler belirlemek, bir grupta yer almak adına bu Yeniay gayet olumludur. Demek ki, bir yanıyla sorumluluk yüklüyor ancak başarılı işler ve adımların atılması için sizi yüreklendiriyor.

BOĞA

boğa

Ocak ayında çevremize karşı duyarlılığımız yüksek. Annelik, ablalık, kardeşlik ülküsü öne çıkıyor. Ailemizi, değerlerimizi, nefes aldığımız ülkeyi koruma içgüdümüz yükseliyor. Güven içinde yaşamaktan yanayız. İlişki, ortaklık konularında belli bir baskı, güç uygulama, başkalarının bizim üzerimizdeki etkisi yoğun olacak. Bize kendi arzu ve isteklerini kabul etmemiz için dayatabilirler. Eğitim, iş, projelerimize eğileceğiz. Tecrübemizi göstermek adına yeni girişimlerde bulunabiliriz. İş hayatında farklı çalışmalar, ekip veya takım içinde yer almak, orijinal olana yönelmek gerekiyor. İlişkileri güçlü tutarak arzu ettiğimiz hedefe ulaşabiliriz.

İKİZLER

ikizler

Ocak ayında maddi-manevi değerlerimiz, hayatımızın garanti altına alınması bizim için çok önemli olacak. Nasıl kazanç elde edebilirim, neler yapabilirim sorularına cevap arayacağız. Çünkü geçinmek, hayatımızı sürdürmek mecburiyetindeyiz. Maddi konularda bazı planlamalar söz konusu olacak. Mali konularda muhasebenizi iyi tutunuz. Çünkü vergiler, ödenmesi gerekenler, eş veya iş ortağının durumuyla ilgili konular üzerinde bir hayli ciddi düşüneceksiniz. Parasal bazı önemli meseleler gündeme geliyor. Sizin çıkarlarınıza ters düşen konularda tepki gösterirsiniz.

YENGEÇ

yengeç

Ocak ayında duygularınız o kadar ön planda ki, değer verdiğiniz her insanı, olguyu sonuna kadar savunursunuz. Hiç kimsenin sınırlarınızı işgal etmesine, istemediğiniz bir şeyleri size yaptırmasına izin vermezsiniz. Aşk hayatınızda tutkular ön planda. Cinsellik yoğun hatta birleştirici, bütünleştirici bir etki yaratıyor. Çocuk sahibi olma, çocuklarınızla ilgili konularda önemli kararlar alacaksınız.

ASLAN

aslan

Ocak ayının hemen başında sizi rahatsız eden veya baskı altına alan gelişmeler yaşanır. Bunlar gizli saklı meselelerdir. Öyle herkese açık bir dille ifade etmezsiniz. Geçmişte yaşanılanlar sizi biraz tedirgin edebilir. Aileniz, yuvanız veya kutsal saydığınız değerleri savunmak durumundasınız. Hassasiyet oldukça yoğun. Sağlığınız, iş verimliliğiniz, günlük hayatın içindeki tüm meşguliyetler sizi biraz rahatsız edebilir. İkili ilişkilerde yeni bir gelişme olur. Biriyle tanışabilirsiniz. Problemli bir ilişkiniz varsa, eşiniz özgür olmak isteyebilir. Baskılara gelemez. Kendi sınırlarını çizmekten yanadır.

BAŞAK

başak

Sevgili Başaklar size “yorgun yıllarım” şarkısı oldukça uygun gibi görünüyor.2015 yılından bu yana maddi manevi oldukça yıprandınız. Âmâ şimdi harika bir yıl ve kendinize şekil vermenin kolay olacağı güçlü bir Ocak ayı var.

TERAZİ

terazi

Yepyeni bir yıla yepyeni umutlarla giriyoruz. Evet doğru, sizlerin en keyif alacağı yıl olacak 2018. Yıla ilk giriş biraz hareketli olacağa benziyor.2 Ocak tarihinde karşıt burcunuzda hareket eden Uranüs gezegenin düz hareketine geçiş yapması, ilişkiler alanında hızlı gelişmeler olacağını gösteriyor. Bununla birlikte 2 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte kariyer hayatınızda ne kadar mutlu olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Belki de şu an ki kariyer yaşantınıza ne kadar güven duyduğunuzu da.
Bu dolunay sonrasında kariyeriniz adına önemli teklifler alabilirsiniz.

AKREP

akrep

Jüpiter’in kapı gibi arkanızda olduğu güçlü ve dinamik olan 2018 yılına hoş geldiniz. Ocak ayı sizler için hareketli ve büyük yenilikleri başlatıcı gücüyle karşınızda durup size göz kırpıyor.2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak.

YAY

yay

Ocak ayında güvence amaçlı parasal desteklere ihtiyacımız var. Ailemizi veya kişisel ihtiyaçlarımızı önemseyeceğiz. Bu konularda hassas olacağız. Borçlarımız varsa bunları kapatmak isteyeceğiz. Kendimizi yorgun hissedebiliriz. Bir şeylere göğüs germek kolay değildir. Birileri anlayışlı olmadığında içe yönelen öfkemizi bastırmamız kolay olmaz. Elimizdeki mevcuda göre ihtiyaçlarımızı alacağız. Yenilikler Ocak ayı sonuna doğru etkili olacak. Yeni bir çevreye girebilir, önemli bir girişimde bulunabilirsiniz.

OĞLAK

oğlak

Yepyeni bir yıla hoş geldiniz sevgili oğlaklar ve yükselen burcu oğlak olanlar. Sizler için bu yılın anlam ve önemi diğer yıllara göre oldukça fazla görünüyor. Neden mi? Çünkü yönetici gezegeniniz Satürn artık sizin burcunuzdaki transit etkisini başlatmış bulunuyor. Bu ay daha iyi organize olmalısınız. Çünkü önümüzdeki sürecin hazırlıklarının başlaması gereken bir ay sizin için.

KOVA

kova

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu kova olanlar; Yepyeni bir yıla giriş yaptık. Birçok gökyüzü olayının sizin burcunuzda yaşayacağı yıla giriş yapmış bulunmaktayız. Ocak ayını değerlendirmemiz gerekecek olursa 2 Ocak’ta gerçekleşecek olan dolunay etkisi ile hayatınızda önem verdiğiniz bazı konularla ilgili kaygılar yaşayabilirsiniz. Belki de değer, sevme veya sevilme duygunuzu tekrardan bir değerlendirmeye tabi tutmanız gerekebilir. Bu etkilerle birlikte kendinize ve başkalarına karşı olan sorumluluklarınızı da sorgulayacağınız bir dönem içindesiniz. Aynı zamanda eski yükümlülükler ve içsel kısıtlamalara bağlı olmadığınızı fark ederek içinizde büyük bir özgürlük ve rahatlamanın var oluşunun mutluluğunu yaşayacaksınız.

BALIK

balık

Sevgili balıklar ve yükselen burcu balıklar olanlar 2018 yılına hoş geldiniz. Bu ayın sizler için refah ve bereket dolu olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllardaki endişe ve kaygılarınız bu ay itibariyle son buluyor. 2 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile artık kendinize daha fazla önem vermek isteyeceksiniz. Hayatınızla ilgili sorumluluklarınızı tekrar gözden geçirip eski keyif ve neşenizi kazanacağınız bir yapılanma içine gireceksiniz. Yeni aktiviteler ve hobiler yaşantınızda önemli bir yer tutacak.