Milyoner Olduktan 23 Gün Sonra Hayatını Kaybetti

181

Donald Savastano ismindeki 52 yaşındaki marangoz, yılbaşında oynadığı kazı kazan biletinden 1 milyon dolar kazanmıştı. Milyoner olduktan 23 gün sonra hayatını kaybetti.

Bir süredir kendini iyi hissetmeyen ancak lotodan önce sigortası ve parası olmadığı için doktora gidemeyen loto milyonerdi, 4. Seviye kanser olduğunu öğrendi. Milyoner olduktan sadece 23 gün sonra hayatını kaybetti.

hayatını kaybeden milyoner

1 MİLYON DOLAR KAZANMIŞTI

Yılbaşında oynadığı kazı kazan biletinden 1 milyon dolar kazanmıştı. Savastano, milyoner olduktan sonra: “Bu para hayatımızı değiştirecek.” Demişti. Borçlarını ödedikten sonra yeni bir kamyon almak ve tatile çıkmak isteyen Savastano, sigortası ve parası olmadığı için yapamadığı hastane ziyaretini de yapmak istiyordu.

AKCİĞER VE BEYİN KANSERİ ÇIKTI

milyoner olan kanser hastası

Bileti aldığı bayinin görevlisi Danielle Scott, o günü çok iyi hatırladığını belirterek 1 milyon dolar kazanan talihsiz talihlinin marangozluk yaptığını ve bir süredir kendini iyi hissetmediğini söylediğini açıkladı.

Scott, bir arkadaşı vasıtasıyla doktora gittikten sonra 4.seviye kanser olduğunu öğrendiğini ve bir süredir akciğer ve beyin kanseri ile mücadele ettiğini açıkladı.

Hastanede tedavi altına alınan Savastano, milyoner olmasının üzerinden daha 1 ay bile geçmeden hayatını kaybetti.

milyoner oldu hayatını kaybetti

KAZANIRKEN KAYBEDENLER

“ABD’li Jock Whittaker’in biletine 2002 yılında 410 trilyon lira para çıktı. ABD tarihinin en büyük ikramiyesini kazandıktan sonra 7 defa evi, 3 kez de arabası soyulan, içki ve kumar düşkünü “kovboy Jock” çevresindekilere “Herkesin bir fiyatı vardır” düşüncesiyle davrandı. Aylardır ödemediği federal vergi, 20 milyon dolara ulaşmıştı ama o devletin uyarısını dikkate almadı.

Dostlarından biri, içkisine uyku ilacı koyup 2 milyon dolarını çaldı. Torunu olan Brandi Bragg, fidyecilerce hunharca öldürüldü. Jack, bir süre sonra Virginia eyalet mahkemesine başvurarak, “Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı” diyerek iflasını verdi…

ABD'li milyoner

1984 yılında aldığı bilete 7 milyon lira isabet eden Orhan Ulusoy’un huzur içindeki hayatı ancak 3 sene sürebilmiş. İşleri ters gittiği için kızı evi terk etmiş. Oto yedek parça dükkânı bulunan ve minibüsçülükle uğraşan parayı soğan ve fasulye işine harcayan Ulusoy, üst üste 3 yıl istediği kazancı elde edemeyince iflas etti. 4’ü erkek 8 çocuğu olan Ulusoy, “Hiç rahat bir yaşantım olmadı; bir arkadaşım ‘bu para sana felaket getirir’ demişti, dediği çıktı. Bir kızım evi terk etmişti. Psikolojim alt üst olmuştu.” diyor.