Kışa Girerken Cilt Bakımı Önerileri

320

Yaz boyunca cildimiz, başta güneş olmak üzere birçok şeyden etkilenerek yıpranıyor ve yoruluyor. Kış aylarına girmeden önce cildimizi dinlendirecek bazı bakımlar yapmak gerekiyor.

Hem kışa hazırlanırken hem de soğuk havalarda cildimizin bakımı için neler yapmalıyız? İşte bazı cilt bakım tüyoları:

1-) Cildinizi Nemlendirin

Cilt Bakım

Mevsimsel geçişlerde cildin nem oranını normal seviyede tutmak çok önemli. Soğuk havalar nedeniyle ciltteki su oranı düşer ve cilt daha fazla kurumaya başlar. Soğuk havalarda yağ içeriği fazla olan nemlendiriciler kullanmakta fayda var.

2-) Havuç, Kayısı ve Domates Tüketin

Havuç, Kayısı ve Domates Tüketin

Yaz aylarında güneşin cildimize verdiği zararları en aza indirmek için havuç, kayısı ve domates tüketmek gerekiyor. Normalde yediğimizden daha fazla sebze ve meyve tüketmeliyiz.

3-) Haftalık Bakım Maskeleri Yapın

Haftalık Bakım Maskeleri Yapın

Kullandığımız nemlendiriciler ve bakım yağları bazen yetersiz kalabiliyor. Bu noktada haftalık bakım maskeleri yaparak cildimizin nemlenmesini sağlayabiliriz.

4-) Güneş Kremi Kullanmaya Devam Edin

Güneş Kremi Kullanmaya Devam Edin

Kış aylarında ve soğuk havalarda güneş bakım kremleri kullanmaya devam edin. Güneş ışığının olduğu her zaman cildimiz bundan etkilenerek kırışır ve yaşlanır.

5-) Kışa Girmeden Cildinizi Toparlayın

Kışa Girmeden Cildinizi Toparlayın

Kışa girmeden çeşitli bakım ve maskeler ile cildin kendini toparlamasını sağlayın. Mevsim değişikliklerinde cilde daha fazla önem vererek her zaman genç ve sağlık görünün.