Kim Demiş Erkekler Makyaj Yapmaz Diye?

371

Moda dünyasının son zamanlarda en çok konuşulan konularından biri de erkeklerin makyaj yapması. Geçtiğimiz zamanlarda bir kozmetik firması da erkeklerin makyaj konusunda özgür olmalarına ilişkin bir video yayınlamıştı.

makyaj yapan erkekler

Victoria Beckham ile David Beckham’ın büyük oğlu Brooklyn Beckham, makyaj konusunda ilk cesur adıma imza attı. Modaya çok yakın olan Brooklyn, Instagram hesabında da zaman zaman modaya ilişkin paylaşımlar yapıyor. Kız arkadaşı Chloe Moretz ile günlük ve davetlik kostümlerini paylaşıyor. Brooklyn şimdi de bir zamanların modası olan punk rozck tarzda göründüğü paylaşımlar yaptı.

Kız arkadaşı Chloe Moretz’in doğum gününde çekilen fotoğrafta, Johnny Deep’in eskiden davetlere katılırken yaptığı tarzda bir makyaj ile karşımıza çıkıyor.

makyaj yapan erkek

Chole Moretz’in Prada imzalı, uçuk sarı, otriş tüylü pijama takımı ve gümüş platform ayakkabılar giydiği partinin ilerleyen saatlerinde çift tekrar gece için ayrı birer kıyafet giyip tekrar poz verdi.

Jared Leto, Russel Brand ve Pete Wentz geçmişte makyaj yaptığını bildiğimiz diğer ünlüler. Ayrıca Pharrell Williams ve Neil Patrick Harris de 2013 ve 2014 Met Gala’larına göz makyajı ile katılmışlardı.

makyaj yapan erkek ünlüler

Brooklyn Beckham için bu, özel bir gece için tek seferlik yapılan bir hareket olsa da son zamanlarda kozmetik firmalarının erkeklerde özellikle ten ve göz makyajı atağı ile ilerleyen günlerde daha çok erkeğin benzeri hareketler yapmasında rol oynayabilir.

TARİH BOYUNCA ERKEKLER DE MAKYAJ YAPTI

Geçmişten günümüze erkekler de makyaj yaptı. Erkeklerin makyajı daha çok ihtişamlı görünmek ve düşmanlara göz dağı vermek için yapıldı.

erkekler makyaj yapar mı

Günümüzde ise ekranlarda olan erkekler daha çok tercih ediyor makyajı. Bunun yanı sıra eskisi gibi bakımlı olmayan erkeklerin sayısı ise bir hayli azaldı.

Özel model saç kesimleri, sakal ve kaş şekillendirme, cilt bakımı… Erkeklerin çoğu bunları yapıyor artık.

ERKEKLERDE CİLT BAKIMI

makyaj yapan erkekler

Duş almak nasıl ki cinsiyete özgü değilse cilt bakımı da aynı şekilde cinsiyete özgü değil. Su ve sabun ile yüz yıkanılan günler çoktan geride kaldı. Yüz temizleme jeli, tonik ve nemlendirici kullanmalısınız. Kuruyan göz çevresi için bir göz kreminiz ve dudak nemlendiriciniz de olmalı. Makyaj yapmasanız bile cilt bakımıyla daha iyi görünecek ve hissedeceksiniz.