Kilo Verdiren ve Yağ Yaktıran Smoothie Tarifleri

1044

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Beslenmeyi destekleyecek, yağ yaktıran birkaç smoothie tarifi ile karşınızdayız.

Doğal meyve-sebze suları ve smoothie tarifleri ile yağ yakabilirsiniz. İşte hem lezzetli hem yağ yakıcı tarifler…

smoothie

ANANAS VE ALOE VERA

Ananas, bir müshil, idrar sökücü, dezenfektan, gençleştirici görevi görür ve antioksidanlar açısından zengindir. Ananasa, aloe vera eklendiği zaman vücudun ihtiyacı olan sıvıyı sağlayarak, vücudu arındıran bir içecek elde etmenizi sağlar.

Ananas ve aloe vera karışımı ile yapacağınız smoothie ile mükemmel bir tonik elde edebilirsiniz ve yavaş yavaş da kilo verebilirsiniz. Bu tarif, ayda iki kere ardı ardına beş gün boyunca içilebilir. Beş gün süresince salata, kepekli ekmek, meyve ve sebze ağırlıklı diyet yapmalısınız.

ananas smoothie

Güne kahvaltıda iki bardak ananas suyu içerek başlayın. İki ana öğünden, yani öğle ve akşam yemeğinden sonra bir bardak aloe vera için.

YEŞİL SMOOTHİE

Yeşil smoothine; maydanoz, limon, kereviz, ıspanak, zencefil, salatalık ve elma içerir. On gün süresince kahvaltıda yeşil smoothie içmelisiniz ve ardından 20 gün ara vermelisiniz.

yeşil smoothie

Yeşil smoothie için bir limondan limon suyu, üç demet maydanoz, bir adet kereviz sapı, 3 adet ıspanak yaprağı, bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil, bir adet yarım salatalık ve 1 adet çekirdeksiz, soyulmamış elma kullanın.

GREYFURT VE ARMUT SMOOTHİE

armut smoothie

Orta büyüklükte bir armut kullanın. Ardından bir greyfurtun suyunu çıkarın ve her ikisini blendırdan geçirin. Armudun suyunun iyice çıkması ve böylece onun özelliklerinden faydalanabilmeniz için bu maddelerin blendırdan iyice geçirilmesi önemlidir.

On gün boyunca greyfurt ve armut ile yaptığınız smoothie kahvaltıda için. Bu smoothieleri içerken bir yandan da çeşitlilik ve düşük miktarda yağ içeren bir diyete uymayı ve her gün egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.