Kayıtlara Geçmiş Bu Ölümlere İnanamayacaksınız

189

Her canlı ölümü tadacaktır. Sanırım bütün insanlar bu konuda hemfikir. Ölüm kelimesi bile tüylerimizi diken diken ederken hiçkimse nasıl öleceğini hayal dahi etmek istemez.

Tarih boyunca insanlar, birçok inanılmaz sebepten dolayı hayatlarını kaybetmişler. İşte karşınızda dünyanın en ilginç ölüm hikayeleri…

MODERN DANSIN ANNESİ

en tuhaf ölümler

Moder Dansın Annesi sayılan Isadora Duncan, eşarp takmayı çok seviyordu. 1927’de çok hızlı bir otomobiller giderken güçlü bir ipekten yapılmış eşarbı rüzgar yüzünden direksiyona dolaştı. Korkunç bir güçle boğazını sıkan eşarbını viyolonselcisi ve kuaförü çıkarmaya çalışsalar da başarılı olamadılar. Araba durduktan hemen ilkyardım yapılmasına rağmen Duncan kurtarılamadı.

JACK DANİEL

tuhaf ölümler

Meşhur viski tadıcısı Jack Danile, 1911’de bir sabah iş yerine erken geldi. Kasasını açmak istedi fakat şifreyi hatırlayamadı. Kızgınlıkla kasaya tekme attı ve ayak baş parmağı yaralandı. Buradan kaptığı enfeksiyonla da öldü.

KENDİNİ ATEŞE VERDİ

1998’DE bir Fransız deniz kıyısında yamacın tepesine çıkıp boynuna bir ip bağladı. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi. Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ateş etti. Kurşun onu ıskalayıp ipi kesti, böylece adam suya düştüğünde asılı kalmadı.

Soğuk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttuğu zehri kusmasını sağladı. Sudan bir balıkçı tarafından çıkarılıp hastaneye götürülen adam orada, vücut ısısının düşmesi nedeniyle öldü.

KAKTÜS

ilginç ölümler

1982’de 27 yaşındaki David Grundman kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancasıyla atışlar yapıyordu. Fakat bir ateşi sırasında kaktüsten fırlayan bir parça ona çarparak ölümüne neden oldu. Günümüzde bitki yüzünden ölen tek kişi olarak biliniyor.

KORKUDAN ÖLDÜ

en ilginç ölümler

Eşine şaka yapmak isteyen Jake Fen isimli bir adam, kendini asmış süsü verir. Eve gelen eşi kocasının kendisini astığını görünce bayılır. Bu sırada kapıyı açık gören komşuları olan kadın, içeri girer. Jake ve eşinin öldüğünü zanneden kadın evi soymaya karar verir. Evden topladıkları ile dışarı çıkmak üzere olan kadına Jake tekme atar. Kadın, cesedin canlandığını zannederek korkudan ölür.