Kadın ve Erkekler Cinsellikte Çok Farklı

333

Kadın ve erkeklerin cinsellikte çok fazla ortak noktası olduğu düşünülüyor. Sanılanın aksine erkek ve kadın arasında cinsellik konusunda çok ciddi farklılıklar var.

Kadın Erkek Cinsellik

Bu farklılıkların farkına varıldığında ve cinsellik bunun ardından değerlendirildiğinde çiftler arasında muhteşem bir cinsel uyum sağlamak mümkün. Erkek ve kadının cinsellikteki farkları bilinmediği zaman ateş ile barut şeklinde başlayan cinsellik, ateş ile su olarak bitiyor. Partnerlerin ahengi sağlayamadığı bir cinsellik, her iki tarafı da mutsuz eder.

KADINLAR DAHA YAVAŞ UYARILIYOR

Cinsellikte Kadın

Kadın ve erkek arasındaki en büyük fark, anatomik ve fizyolojik özelliklerden kaynaklanıyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, konuyla alakalı açıklamalarında, erkeklerin penisinin sertleşmesinin cinsel anlamda uyarıldığını göstermesinin yanı sıra kadınların uyarılıp uyarılmadığının anlaşılamadığını söyledi.

Cinsellikte Erkek

Cinsel bozukluklar ve isteksizliklerin temelinde, kadın ve erkeklerin cinselliği tam olarak kavrayamamış olması ve yanlış öğrenmelerin etkili olduğunu söyleyerek:  “Aslında temelde kadın da erkek de bedenlerinde farklı cinsel donanımlara sahipler. Ancak işin sırrı da burada yatıyor. Eğer farklılıklar bilinirse sekste uyum yakalanır” dedi.

Kadında Cinsellik

Cinsel istek oluşumunun kadın ve erkeklerde farklı geliştiğini söyleyen Keçe: “Uyarılma ve penis-vajina birlikteliğine hazır hale gelmenin göstergesi kadında ve erkekte farklıdır. Erkeklerde penis sertleşir, cinsel heyecan ve coşku artar, penisin ucundan şeffaf bir sıvı olan zevk suyu gelir. Zevk suyu meni değildir, meninin kolay fışkırtılması için penisin içini döşeyen ve üretra adı verilen borucuğun kayganlığını sağlar. Kadınlarda ise vajina ıslanır ve genişler, klitoris kabarır yani sertleşir, cinsel heyecan ve coşku hissedilir.

Erkekte Cinsellik

Ancak erkekler çabuk uyarılır ve sekse hazır hale gelir, adeta elektrikli ısıtıcı gibidirler. Fişini taktığınızda birkaç dakika içinde ısınır ve ısıtmaya başlar. Kadınlarsa eski demir döküm kalorifer peteği gibidir ve geç ısınır. Ama bu ısı tüm odayı ısıtacak kadar güçlüdür ve uzun solukludur. Mesele hızla ısınan erkekle geç ısınan kadının birbirine uyumunu sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Kadın Erkek Cinsellik

Cinsel uyarılmanın kadınlarda duygusal olarak erkeklerde ise görsel-zihinsel olarak meydana geldiğini söyleyen Keçe: “Kadınlarda cinsel isteğin oluşması için erkeklerde olduğu gibi sadece cinselliğin düşünülmesi ya da fantezi kurulması yeterli olmaz.Çoğunlukla doğrudan erotik fiziksel uyarılma ya da partneriyle arasında romantik bir yakınlık ya da duygusal bir bağ olması gerekir” açıklamasını yaptı.