Intel İşlemci Açığı Keşfedildi ! Tüm Bilgisayar ve Tabletler Tehlikede

146

Intel çiplerinde tespit edilen 2 işlemci açığı ile tüm bilgisayar ve tabletlerin tehlikede olduğu açıklandı. Milyonlarca kullanıcının bilgilerini tehlikeye atan bu açığın giderilmesi için güncelleme yapılması gerekebilir.

İşlemci

KİŞİSEL BİLGİLERİN ÇALINMASINA İZİN VERİYOR

Tüm dünyada konuşulan en çok da ABD’de ses getiren güvenlik açığı, kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınmasına izin veriyor. Apple ve Microsoft, tespit edilen güvenlik açıklarının kullanıcılarını etkilememesi için bir güncelleme sundu.

İşlemci

MİLYONLARCA CİHAZ TEHLİKE ALTINDA

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), konuya ilişkin açıklama yaparak konunun farkında olduklarını ve gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Yapılan açıklamada: “Bugüne kadarki analizlere dayanılarak, birçok farklı üreticinin işlemcisi ve işletim sistemi ile bir çok bilgi işlem cihazı – bu istismarlara açıktır” dedi. Ayrıca “Bu sorunu derhal ve yapıcı bir şekilde çözmek için endüstri çapında bir yaklaşım geliştiriyoruz” ifadelerine yer verildi.

İşlemci

BİLGİSAYAR PERFORMANSLARI DÜŞEBİLİR

İşlemci açıklarının giderilmesi amacıyla yapılacak düzenlemenin, bilgisayar performanslarını %30 oranında düşürebileceği düşünülüyor.

İşlemci

Intel, performans düşüşlerine ilişkin öngörüyü değerlendirerek:  “ortalama kullanıcı için performans düşüşleri önemli derecede olmayacak ve zaman içinde hafifletilecek” açıklamasını yaptı.