İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

337

Bir kadının en önemli aksesuarı saçlarıdır. Peki ince telli saçlar ve güçlendirmek için neler yapılabilir? Evde uygulayabileceğiniz pratik bakımlar ile saçlar güçlendirin.

Bu doğal yöntemler ile hem saçlarınızın daha canlı görünmesini hem de kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar

ELMA SİRKESİ

İnce Telli Saçlar Elma Sirkesi

Yağlı saçlardaki dökülme ile başa çıkmada bire birdir elma sirkesi. Suda çözünmüş olan sirkeyi, kafa dersine masaj ile uygulayın ve 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

HAVUÇ VE HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

İnce Telli Saçlar Hindistan Cevizi

Havuç ve Hindistan cevizi sütünü karıştırarak saçınıza uygulayın. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

PANCAR

İnce Telli Saçlar Pancar

Yaklaşık 10 dakika boyunca bir çift pancar kökünü kaynatın. Suyu soğutun ve kafa derinize uygulayın. Haftada 2 ya da 3 kez saçınızı pancarla durulayın.

SOĞAN, SARIMSAK VE LİMON

İnce Telli Saçlar Soğan

Taze sıkılmış sarımsak ya da soğan duyunu saç derinize uygulayın. 20 dakika sonra kokusunun geçmesi için limon ile durulayın.

ALOE VERA

İnce Telli Saçlar Aloe Vera

Şifa kaynağı olarak bilinen aloe veranın yaprağından alınan jeli suda çözdürün. Saç derinize ve saçınıza masaj yaparak uygulayın, 10 dakika sonra durulayın.

DÜZENLİ YIKAYIN

İnce Telli Saçlar Yıkama

İnce telli saçlara sahipseniz saçlarınızı, temiz tutmaya özen göstermelisiniz. En kötü ihtimalle 2 günde 1 saçlarınızı yıkamalısınız. Saçınıza uygun ve doğal şampuanlar kullanın.

NEMLENDİRİN

İnce Telli Saçları Nemlendirme

İnce telli saçlarınızı sürekli nemlendirin. Nemlendirme işlemi için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Saf zeytinyağını ocakta hafifçe ılıtın ve saçlarınıza haftada 2 kere uygulayın. Zeytinyağını yaklaşık olarak 1-2 saat bekletin.

MASAJ YAPIN

İnce Telli Saçlara Masaj

Masaj yaparak hem güçlendirebilirsiniz hem de saç diplerinizi harekete geçirerek canlandırırsınız. Her yıkamada mutlaka masaj yapın. Özellikle saç diplerinize masaj yapmayı ihmal etmeyin.

KIRIKLARI KESİN

İnce Telli Saçlar Kesim

Saçlarınızda oluşan kırıkları mutlaka kesin. Kırıklar, hem saçlarınızı sağlıksız gösterir ve hem de protein kaybına neden olur. Düzenli aralıklarla saçlarınızdaki kırıkları aldırmalısınız.