Güzellik Uykusunun Tadını Çıkarın

182

İyi bir gece uykusu ile vücut kendini yeniler ve hatta yeniden canlanır. İşte güzellik uykusu tadını çıkarma önerileri…

güzellik uykusu

Cildinizin yenilenmesi, saçlarınızın daha parlak görünmesi ve kendinizi zinde hissetmeniz için birkaç yöntemi denemenizde fayda var. Uyku, nasıl göründüğümüz ve nasıl hissettiğimiz konusunda önemli bir yere sahip. Günün başlangıcı ve bitişinde de uykunun önemi büyük. İyi uyumak ve iyi uyanmak öncelikleriniz arasında yer almalıdır.

Kısa süreli uykusuzluk sorunları kolaylıkla çözülebilecek olsa da uzun süreli problemlerde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda çok yorgun ve uykusuz olunsa da uykuya dalmakta güçlük çekilebilir.

güzellik uykusu önerileri

GÜZELLİK UYKUSU ÖNERİLERİ

Güzellik uykusu için akşam yemeklerinde hafif gıdalar tercih edin. Gün boyunca yapılacak kısa egzersizler veya yürüyüşler yapabilirsiniz. Yoğunluğu yüksek olacak egzersizlerin uyumadan iki saat önce bitirilmiş olması gerekir.

Yatmadan önceki saatlerde, vücudunuzu uykuya hazırlamanın faydası olacaktır. Bu nedenle teknolojiden uzak kalmak gerekiyor. Gün boyunca tüketilen kafein miktarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Öğlen 3’ten sonra tüketilecek kafein, uyku problemlerine neden olabilir.

güzellik uykusu faydası

Mevsim değişikliklerinde, doğal elyaf içerek yastık ve yorganları tercih ederek vücut sıcaklığınızı kontrol edebilirsiniz. Aşırı sıcaklıklar, uykuya dalmanızı zorlaştırabilir ve rahatsız edebilir. Yapılan araştırmalar, uykuya dalmak için serin bir ortamın daha iyi olduğunu gösterdi.

Yatmadan bir saat önce tüm ekranları kapatın. Işıkları kısık tutun. Papatya, melisa çayı gibi bir bitki çayı veya sıcak bir süt için. Sakinleştirici müziğe iyi yanıt verdiğinizi düşünüyorsanız, uyku saatine hazırlık için iyi çalma listesi oluşturma zamanıdır.

güzellik uykusu tüyoları

Rahatlamak için banyo yapmak en iyi seçeneklerden biridir. Amacımız uykuya geçiş olduğundan bunu sağlayacak özel bir karışımı da banyo sırasında kullanabilirsiniz.

MALZEMELER

1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

20 damla lavanta uçucu yağı

20 damla papatya uçucu yağı

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri cam ve damlalıklı şişede karıştırın. Kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Banyonuza veya ayak banyonuza yedi damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Bu banyo karışımından bir damlayı da boynunuzun hemen arkasına koyun.