Gün Batımı En Güzel Nerede ?

516

Gün batımını izlemek, hemen hemen hepimizin hayalleri arasında mutlaka vardır. Güneş batışındaki huzur, dinginlik eşsiz bir duygu uyandırır.

Ülkemizde eşsiz güneş batışı manzarası sunan bazı yerler var. Gelin güneş batışı en güzel nerelerde izlenir birlikte görelim.

1-) İZMİT – KERPE

İZMİT – KERPE

Eski bir balıkçı kasabası olan Kerpe, birbirinden eşsiz güzellikleri bir arada barındırıyor. Gün batımının en güzel izlenebileceği yerler arasında bulunuyor.

Özellikle gün batımı ile birlikte balık tutanların siluetlerinin de yansıması ile muazzam bir manzara ortaya çıkıyor.

2-) NEMRUT DAĞI

NEMRUT DAĞI

Çeşitli tarihi yapılan yer aldığı Nemrut Dağında güneşin doğuşu da batışı da ayrı bir güzellik sunar. Herkesin bu zevki mutlaka tatması gerekiyor.

3-) GEMİLER ADASI

GEMİLER ADASI

Birinci derece doğal sit alanı olan Gemiler Adası, Fethiye’ye 9 km. uzaklıkta bulunuyor. Bölgede bulunan eski zamanlara ait kiliseler, gün batımı manzarasına eşsiz bir görüntü ekliyor.

4-) FİLYOS

FİLYOS

Filyos, Zonguldak’ın şirin beldesi olarak adlandırılır. Ülkemizde gün batımının en güzel gözlenebileceği yerlerden biridir.

5-) KAPADOKYA

KAPADOKYA

Kapadokya’da bulunan Panoramik Tepe, elinizde şarabınız ile gün batımını en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biri.  Balon turu ile manzaraya daha yakından bakma imkanı da bulunuyor.

6-) BOZCAADA

BOZCAADA

Bozcaada’da gün batımı turları düzenleniyor. Bozcaada’da ‘Bozcaada Gün Batımı’ tabelalarını izleyerek eşsiz manzaraya ulaşabilirsiniz.

7-) KAŞ

KAŞ

Kaş’ta yapılması gerekenler listesinde ilk sırada, Kaş Antik Tiyatrosu’nda günbatımını izlemek yer alıyor.

😎 KIZKALESİ

KIZKALESİ

Kışın çok geç geldiği Kızkalesinde yapılacak en güzel şeylerden biridir günbatımını izlemek. Günbatımının kalenin arkasından denize yansımasaı mükemmel bir manzara sunuyor.

9-) ŞEYTAN SOFRASI

ŞEYTAN SOFRASI

Ayvalık tatillerinde en popüler mekanlardan biri olan Şeytan Sofrası, günbatımını izlemek isteyen ziyaretçilerin en uğrak noktalarından birisidir.