Gelecekte Giyeceğimiz Kıyafetler

598

İnsanlar, geleceğin neler getireceğini merak ediyor. Ne yiyeceğiz, ne tür araçlar kullanacağı ve tabiki neler giyeceğiz. Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi olan gelecekte giyeceğimiz kıyafetler

gelecekte giyeceğimiz kıyafetler

Bazı tasarımcılar, kolay dikişsiz elbiseler giyilebileceğine inanıyorlar. Hava şartlarının böyle giyinmemize imkan tanıyıp tanımayacağı ise soru işareti.

gelecek kıyafet

Herhangi bir yaralanma sonrasında size fizik tedavi uygulayan, yaranızı iyileştiren bir tasarım düşünün. Bu tasarım, hastaların fiziksel formlarını geri kazanması üzerine hazırlanmış.

gelecekte giyilecek kıyafetler

İnsanlık sürekli olarak alternatif enerji kaynağı arayışında. İşte bu tasarım da hayat kurtaran parçalardan biri olacak gelecekte. Üzerindeki güneş panelleri sayesinde enerji toplayan bu tasarım, cihazlarını hareket halindeyken şarj etmek isteyenler için bir cankurtaran olabilir.

kıyafet

Bu üç boyutlu giysinin tasarımcısı, gelecekte çevremizdeki kişilerin bakış açılarına göre değişen tasarımlara imza atıyor. İnsanlar, giyimde de daha pratik yollar arıyorlar.

astronot

Gelecekte gezegenler arası seyahat birçok insan için günlük bir gerçek olacak. NASA tarafından prototip olarak tasarlanan bu uzay kıyafeti, astronotlar ve Mars’ta yaşayacak insanlar için günlük bir kıyafet olacak.

gelecek

Bu elbisenin yaratıcıları o kadar ilham aldı ki bunu gerçekleştirmek için yeni yazılım ve teknoloji geliştirdiler bile. Elbise, naylon plastikten basılmış binlerce küçük yapraktan oluşuyor. Yapraklar birbirine bağlı ve süreklilik içindeler.

akıllı ceket

Bu ceket, kolunuza dokunarak akıllı telefonunuza cevap vermenizi sağlayacak. Bildiğimiz bir sonraki şey aramaları cevaplayan ve video sohbeti mümkün kılan giysilerimiz olacak.

Kalabalık yerleri sevmiyorsanız, özellikle de en yoğun saatlerde, bu elbise tam size göre. Tasarımcısı, bu parçanın birçok kadının favorisi olacağından emin.

Bu uygulama, kişinin bedenini üç boyutlu olarak analiz edip ona göre bir tasarım ortaya çıkarıyor. Bu, hepimiz için çok uzun zamandır düşlediğimiz, yeni ve kişiselleştirilmiş bir spor deneyimi olacaktır.

Yaz aylarında serin ve kış aylarında sıcak kalmanıza yardımcı olan ve biyomalzemelerden üretilen giysileri düşünün. Bu teknoloji, giysilerin çevreye de uyumlu olmasını sağlar.

kemer

Kıyafetlerin sadece teknolojik ve fütüristik olabileceğini kim söyledi? Aksesuarlar, insanlar için gelecekte teknolojinin kullanabileceği çok önemli bir malzeme olabilirler. Bu kemer, sahibine sağlık bilgisi sağlar ve gün içindeki fiziksel aktiviteleri gözlemler.