En İlginç Meslek: Tanımadığı Adamlara Sarılarak…

205

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan bir kadın, dünyanın en ilginç mesleğini icra ediyor. Tanımadığı adamlara sarılarak para kazanıyor. İşte en ilginç meslek …

en ilginç meslek

Janet Trevino bir seks işçisi değil. O kendisini ‘rehabilite eden dokunuş uzmanı’ olarak tanımlıyor ve işinin cinsellikle hiç alakası olmadığını söylüyor. Ortalama 20 saat çalışan Trevino, insanlara uzun uzun sarılıyor. Müşterilerini 40-70 yaş arasındaki erkekler oluşturuyor. Trevino, mesleğini çok sevdiğini söylüyor.

dünyanın en ilginç mesleği

İNSANLARI İNANDIRAMIYOR

Trevino, dokunma seanslarını evlerin ya da işyerlerinin oturma odaları gibi ortak alanlarda gerçekleştiriyor. Sadece dokunma terapisi yaptığına insanların inanmadığını söyleyen Trevino: “İnsanların kafasında eğer sarılma oluyorsa cinsel birliktelik de olacak gibi bir algı var ancak benim yaptığım iş sadece duygusal” diyor ve dokunmanın, sağlıklı bir hayat için çok önemli olduğunu vurguluyor.

dünyanın en ilginç mesleği

SEANS SARILARAK TAMAMLANMAK ZORUNDA DEĞİL

Trevino’nun müşterileri ona gittiğinde seanslarını sarılarak tamamlamak zorunda değiller. El ele oturarak TV izleyebilir, sohbet edebilir, dans edebilir ya da sarılarak uzanabilir.

sarılma terapisti

Trevino, insanların duygusal boşluğunun ona acı verdiğini söylüyor ve birçok insanın ona gelerek rahatladığını dile getiriyor. 37 yaşındaki terapistin dokunma terapisine giden bir kişi, terapiden sonra yaptığı paylaşımda: “Kendimi bir kadın tarafından hiç bu kadar kabul edilmiş hissetmemiştim” yazdı. Başka bir müşteri ise: “Harika, Janet dinlendirici bir etkiye sahip” dedi.

dünyanın en ilginç mesleği

SARILMA TERAPİSİNE İLGİ BÜYÜK

En ilginç meslek sarılma terapisi, ABD’de bir hayli popüler oldu. ABD basınında çıkan haberler de sarılma terapisine bir hayli ilgi olduğunu gösteriyor.

DAHA ÖNCE DE UYGULANIYORDU

Samata Hess isimli kadın 29 yaşında kurduğu internet sitesi sayesinde saati 60 dolara insanlara sarılma terapisi uyguluyordu.

Sarıldığı erkeklerin yüzde 90’ının 20 yaşın üstünde olduğunu belirtiyor. Müşterilerinin çoğu daha önce geçirdikleri psikolojik travmadan dolayı kimseye dokunmak istemiyormuş. Hess, “Bir bakıma psikolojik tedavi hizmeti de veriyorum” diyor.