Dünyanın En Tuhaf Evlilikleri

274

Evlilik önemli ve özeldir. Sevdiğin, değer verdiğin, her gün görmeye tahammül edebilirim hatta isterim dediğin kişiyle ‘hadi evlenelim’ dersin evlenirsin. Bu insanlar neden ‘hadi evlenelim’ demişler anlam veremedik. İşte dünyanın en tuhaf evlilik sıralaması…

KENDİ MAKETİYLE EVLENDİ

ilginç evlilikler maket

Çin’de yaşayan bir adam, kendi maketiyle evlenmiş. Narsist olduğunu mu düşündünüz? Bizce hemen karar vermeyin.

YASTIK İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler yastık

‘Bir yastıkta kocayın’ cümlesini çok yanlış anlayan kişi. Kendisi bir yastıkla evlenerek tuhaf evlilik tarihine geçmiştir. Lee Jin-gyu, büyük Japon yastığına ilk görüşte aşık olmuş.

ŞİŞME KADIN İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler şişme kadın

Edward, büyük bir aşk acısı yaşamış. Bunun ardından insanlara ve kadınlara küsmüş. Yalnızlığını başka bir şekilde gidermeye çalışmış. 60’lı yaşlarına yaklaşan Edward Cunion, ‘ooh dırdırsız hayat’ dediği 12 şişme kadın ile aynı evde yaşıyor.

KÖPEK İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler köpek

Hayvanların insanlardan çektiği yetmezmiş gibi bir de evliliğe alet edildiler. Mangli Munda isimli bir kadın, üzerindeki uğursuzluktan kurtulmak için bir köpekle evlenmeyi tercih etmiş. Aile, bu ilginç evlilik için geleneklere uygun bir de düğün yaptı.

LOKOMOTİF İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler lokomotif

İşini severek yapma olayını çok da abartmamak lazım. Tren lokomotifiyle evlenen makinist kardeş, sınırları bir hayli zorlamış.

EYFEL KULESİ İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler Eyfel Kulesi

Erika Labrie isimli bir kadın, 3 yıllık bir çabanın ardından Eiffel kulesi ile evlendi. Eşyalara duygusal olarak bağlılık duyma hastalığı ‘objectophilia’. Bu kadın da en iyi örneklerinden bir tanesi. Eyfel ile evlenen kadın kulenin soyadını da almış. Erika La Tour Eiffel.

OYUN KARATKERİ İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler oyun karakteri

Japon gençlerin bilgisayar oyunlarına karşı aşırı takıntıları var. Onlardan biri de Love Plus adında bir Nintendo oyununun karakteri ile evlenmiş.

YUNUS İLE EVLENDİ

ilginç evlilikler yunus

Sharon Tendler isimli bir kadın, erkek de olsa adı Cindy olan bir yunusa ilk kez 1990 yılında aşık olmuş. Sürekli ziyaret ettiği Cindy ile 2005 yılında evlenmiş. Mutlulukları çok uzun sürmemiş. Cindy evlendikten bir yıl sonra ölmüş.