Dünya Üzerindeki En Gizemli ve Korkutucu Yerler

445

Hepimiz küçükken birkaç hayalet hikayesi duymuşuzdur ve o hikayelere kendimizi kaptırmışızdır. Size bu deneyimleri tekrar yaşatacak, istem dışı ürpereceğiniz, dünya üzerindeki en gizemli ve korkutucu yerleri listeledik.

POVEGLİA ADASI – İTALYA

Dünya - Poveglia Adası

Poveglia Adası, Dünya üzerindeki en korkunç yerlerin başında geliyor. Veba salgını ile boğuşulduğu dönemde, adaya gelen turistlerden ada halkına hastalık bulaşmış. Hastalık şüphesi olan herkes bu adaya gönderilmeye başlanmış.

Yaşlı, kadın, çocuk demeden bu adaya gelen herkes, ölüme terk edilmiş. Ada, 1922 yılında akıl hastanesine dönüştürülmüş. Çılgın bir doktor, hastalar üzerinde tedavi adı altında işkence uygulamış. O günden beri ada lanetli olarak görülüyor.

BATI VİRGİNİA EYALET HAPİSHANESİ – ABD

Dünya Batı Virginia Hapishanesi

Hayalet filmlerine en çok konu olmuş mekanlardan biri. 100’den fazla mahkumun idam edildiği hapishanede, ölen kişilerin ruhlarının dolaştığına inanılıyor.

DANVERS AKIL HASTANESİ – ABD

Dünya Danvers Akıl Hastanesi

Elektroşok tedavisi ile bilinen bir hastane. Hasta bakıcı ve doktorların, hastalara şiddet uygulaması nedeniyle hastane kötü ünlü. Hastanede hala ayak sesleri olduğu ve yanıp sönen ışıklar olduğu düşünülüyor.

DARGAVS (ÖLÜM ŞEHRİ) – RUSYA

Dünya Dargavs

Burada yaşayan insanların, kendi elbiseleri ve eşyaları ile gömüldüğü antik bir mezar. Köyün 18. Yüzyılda veba ile savaştığı ve bu mezarların karantina bölgesi olarak kullanıldığı düşünülüyor. Hastalar, bir miktar yiyecek ile buraya kapatılıyor ve ölene kadar mezarların içinde kalıyormuş.

KEMİK ŞAPELİ – PORTEKİZ

Dünya Kemik Şapeli

Evora’daki 42 manastırın mezarlığında yer kalmayınca rahipler, kendilerince bir çözüm üreterek iskeletleri bir şapele taşımaya karar vermiş. Kemik Şapeli adı verilen bu yerin duvarları, tam 5 bin kişinin kemikleriyle kaplanmış. Dünyanın ölümlü bir yer olduğunu vurgulamak için de şapelin girişine: “Burada bulunan biz kemikler, sizinkileri bekliyoruz.” Yazan bir mezar taşı asılmış.

LEAP KALESİ – İRLANDA

Dünya Leap Kalesi

İrlanda’nın Roscrea kentinin 6 km kuzeyinde bulunan bir kale. Bu kalede birçok insan hapis tutulmuş ve idam edilmiş. Kalenin, ölen kişilerin ruhları tarafından ele geçirildiği düşünülüyor.

PRİPYAT – UKRAYNA

Dünya Pripyat

Çernobil felaketinin ardından hayalet şehre dönüşen Pripyat,  Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için kurulmuş. 1986 yılında, nükleer patlama meydana geldi. Bu patlamanın ardından boşaltılan şehir, birkaç yüzyıl daha kimseye ev sahipliği yapamayacak.

HOTEL DEL SALTO – KOLOMBİYA

Dünya Hotel Del Salto

Kolombiya’daki Del Santo Oteli, hayaletli olduğuna inanılan mekanlardan birisi. İlginç rivayetlere konu olan bu otelin içine girenlerin birdaha görülmediği söyleniyor.