Doğrusunu Öğrenince Şaşıracağınız 12 Şey

567

Mandela etkisi ile çoğunlukla yanlış hatırlanan, doğrusu ise farklı olan bazı markalar, karakterler ve logolar var. Çoğunlukla yanlış hatırladığınız ve doğrusunu görünce şaşıracağınız 12 şey ile karşınızdayız:

MİCKEY MOUSE

Mickey Mouse

Mickey Mouse’un pantolon askısı vardı değil mi? Çoğu insan bundan oldukça emin ve bu sevimli fareyi askıyla hatırlıyor. Aslında Mickey Mouse’un pantolonunun bir askısı yok.

LA VACHE QUİ RİT MARKA PEYNİR

LA VACHE QUİ RİT MARKA PEYNİR

La vache qui rit marka peynirin amblemindeki ineğin burnunda hızma var mıydı? Hayır, yanlış hatırlıyorsunuz.

TEMEL REİS

TEMEL REİS

Temel Reis’in tek kolu dövmeli diye hatırlıyorsanız yanlış hatırlıyorsunuz. Temel Reis’in her iki kolunda da aynı dövmeden var.

PİKACHU

PİKACHU

Pikachu’nun kuyruğunun ucunda siyah bir kısım vardı değil mi? Aslında hayır, yok.

KİT KAT ÇİKOLATA

KİT KAT ÇİKOLATA

Kit kat çikolatalarının logosunda iki kelime arasında bir çizgi varmış gibi hatırlıyorsak yanılıyoruz. Aslında çizgi falan yok.

VOLKSWAGEN LOGOSU

VOLKSWAGEN LOGOSU

Volkswagen logosunda iki V arasında bir çizgi var. Pek çok insan ise logoyu, bitişik gibi hatırlıyor.

MONOPOLY LOGOSU

MONOPOLY LOGOSU

Monopoly logosundaki adamın gözünde bir mercek olduğunu iddia eden ve bundan çok emin olan milyonlarca insan var. Ama logodaki adamın gözünde hiçbir zaman bir mercek olmadı.

STAR WARS

STAR WARS

Star Wars’ta, “Luke, I’m your father”  sahnesi yoktur. Evet, sahne var, ama söz “Luke, I’m your father” değil, “No, I’m your father” olacak.

HUGO

HUGO

90’lı ve 2000’li yıllarda günlerini Hugo ile geçiren çocuklar, Hugo’ya küfür eden çocuklar olduğundan oldukça emin. Tolga Abi’ye göre ise böyle bir sahne hiçbir zaman olmadı.

FORD LOGOSU

FORD LOGOSU

Ford logusundaki F’nin kısa çizgi kısmı düz bir şekilde hatırlanıyor. Yazılmaya başlandığından beri bu çizgi, hiçbir zaman düz olmadı.

SKETCHERS MARKASI YOK

SKETCHERS MARKA

Sketchers adında bir marka yok. ‘Nasıl ya ben giyiyorum.’ diyorsanız o marka Skechers.

LOONEY TOONS YOK

LOONEY TOONS

İngilizce’deki Cartoons kelimesinden dolayı akılda Looney Toons şeklinde kalan Bugs Bunny ve diğer efsane karakterlerin olduğu çizgi filmler aslında “Looney Tunes” şeklinde yazılıyor.