Defne Joy Foster Mezarı Başında Anıldı

336

Oyuncu Defne Joy Foster 7. Ölüm yıldönümünde sevenleri ve ailesi tarafından mezarı başında anıldı. Defne Joy Foster kimdir? Tüm detaylar burada:

2011 yılında hayatını kaybeden oyuncu Defne Joy Foster Zincirlikuyu Mezarlığında sevenleri ve ailesi tarafından anıldı.

Defne Joy Foster

Annesi Hatice Foster ve oyuncunun yakınları ile arkadaşları anma törenine katıldı. Mezarı başında toplanan yakınları, dua etti. Anne Hatice Foster’ın, mezar başında ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Anne Foster, ağlayarak kızının mezar taşına sarıldı. Uzun süre bu şekilde kalan anneyi, yakınları teselli etti.

Annesi açıklama yaparak: “Çok üzgünüm, Allah baş düşmanımın başına vermesin” dedi.

Defne Joy Foster Annesi

DEFNE JOY FOSTER KİMDİR?

“ Defne Joy Foster 2 Mayıs 1979 tarihinde,İncirlik’te dünyaya geldi. Annesi Hatice Nayman, babası Steve Foster’dır. Baba tarafından Amerikan ve anne tarafından Türk olan Foster, İzmir Alsancak Okulu’nda ortaöğrenimini tamamladı.

Defne Joy Foster Kimdir

1996 yılında Kral TV ekranlarında başladığı DJ’lik kariyerinde sempatilarında nadir görülen melez güzelliği ile tanınan Foster, uzun bir süre bu mesleği icra etmesinin yanı sıra pek çok farklı tv kanalında yayınlanan çeşitli müzik programlarının da sunuculuğunu gerçekleştirdi.

Joy Foster’ın ekranlarda görüldüğü son yapım ise, 2010 yılında yarışmacı olduğu ve Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı dans programı oldu. Dancing with the Stars adlı yabancı bir yarışmanın uyarlaması olan Yok Böyle Dans’ta Foster’ın yanı sıra Bedük, Burcu Esmersoy, Azra Akın ve Burcu Güneş gibi ünlüler sahne alarak yeteneklerini sergiledi.

Defne Joy Foster Oğlu

Defne Joy Foster başarılarla dolu olan fakat ne yazık ki çok kısa süren yaşamını,2 Şubat 2011 tarihinde noktaladı. Yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Halit Altan’ın evinde hayatını kaybeden Foster’ın ölümünün ardındaki sır perdesi halen aralanamadı. Son olarak açıklanan Adli Tıp Ön Raporu’na göre vücudunda ölümüne sebebiyet verecek darp izleri ya da morluklar bulunmayan, herhangi bir iğne ya da uyuşturucu madde izine rastlanmayan Foster’ın ölüm sebebi, açıklanacak adli tıp raporundan sonra ortaya çıkacak.

Defne Joy Foster Ölümü

Defne Joy Foster’ın ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla 4 ay sonra kesinleşti. Aylardır süren incelemelerin sonucunda hazırlanan raporda, ”Astım, alkol ve ilaçlar reaksiyon oluşturarak müşterek nedenle ölüme neden olmuş” ifadesi yer aldı.

Joy Foster, 2008 yılında evlendiği eşi İlker Yasin Solmaz’dan Can Kılıç adında bir erkek çocuk sahibiydi.”