Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı

366

Cilt bakımı hem kadın hem de erkekler için önemli bir yere sahip. En çok da kadınların önem verdiği cilt bakımında zeytinyağı mucizesine şahit olun.

Çok bilinmese de Akdenizli kadınlar, cilt bakımında zeytinyağını çok sık kullanıyor. Zeytinyağı, cildi yumuşatır, parlatır ve gençleştirir. Cilt bakımında zeytinyağını, maske, nemlendirici ya da krem olarak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile Cilt Bakımı

NEMLENDİRİCİ SERUM

Uyumadan önce cildinizi temizleyerek zeytinyağını direk yüzünüze sürün. Sabah uyandığınızda cildinizin daha parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz.

TONİK OLARAK ZEYTİNYAĞI

Yarım çay bardağı zaytinyağı, çeyrek çay bardağı sirke ve çeyrek çay bardağı suyu karıştırarak uyumadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile Cilt Nemlendirme

GÖZ KREMİ OLARAK ZEYTİNYAĞI

Yatmadan önce zeytinyağını göz altlarınıza ve ince çizgilerinize sürerek daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Göz altı şişliklerine karşı da buzdolabında beklettiğiniz zeytinyağını şiş bölgelere uygulayabilirsiniz.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ OLARAK ZEYTİNYAĞI

Makyaj temizleme pamuğunuza bir miktar zeytinyağı sürerek makyajını temizleyebilirsiniz. Cildiniz hem yumuşak hem de daha parlak olacaktır.

Zeytinyağı Maskesi

ZEYTİNYAĞI MASKESİ

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limon suyunu iyice karıştırın. Önceden temizlediğiniz cildinize bu karışımı sürün ve 5-10 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Yumurta cildinizi sıkılaştırır, bal akne sorunlarınızı çözer.

DUDAK BALMI

1 tatlı kaşığı kahverengi şeker ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırarak dudaklarınıza direk sürün. Temiz bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza masaj yapar gibi uygulayın. Ölü deriler temizlenerek dudaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşacak.

Zeytinyağı ile Dudak Bakımı

YÜZ SCRUB’I

Deniz tuzu, işlenmemiş şeker ve zeytinyağını karıştırarak yüzünüzdeki ölü derileri temizleyebilirsiniz. Bu karışımı elleriniz için de kullanabilirsiniz.

EV YAPIMI DUDAK BALMI

Zeytinyağı, eritilmiş balmumu ve dilediğiniz bir esansiyel yağı  ile bir karışım hazırlayacak dudaklarınızda kullanabilirsiniz.