Cilt Bakımı 40’lı Yaşlarda Nasıl Yapılır?

472

Cilt bakımı hayatın her alanında önemli olmasına rağmen yaş ilerledikçe daha hassaslaşıyor. Yaş ilerledikçe cilt dış etkenlere karşı savunmasız hale geliyor. Böylece derin çizgi ve lekeler daha kolay meydana geliyor.

40’lı yaşlarda cildin maruz kaldığı olumsuzluklar ile mücadele edebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşte 40’lı yaşlarda cilt bakımı önerileri:

Cilt Bakımı

DETOKS UYGULAYIN

Cildinizin kirli hava ve beslenme şeklinizden meydana gelen antioksidanlardan arındırmak için cilt detoksu uygulayın. Detoks etkili bir ürün ile cildinizi dışarıdan besleyerek yaşlanma etkilerini azaltın.

40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı

PEELİNG UYGULAYIN

Ciltte oluşan lekeler ve cilt dokusunun bozulması, makyaja olan eğilimi arttırıyor. Cildinizde biriken ölü hücreleri, nazik bir peeling ile atabilirsiniz. Böylece cildinizdeki renk ve doku eşitsizlikleri de ortadan kalkacak. Yumuşak bitişli taze bir görünüme kavuşabileceksiniz.

Cilt Bakım Kremi

LEKELER İLE SAVAŞIN

Yaş ilerledikçe ciltte oluşan kırışıklıkların yanı sıra ciltteki renk eşitsizlikleri de artar. Renk eşitsizliklerinizi peeling ile giderirken oluşan lekeleri de serum ile giderebilirsiniz. Leke giderici serumlar ile daha canlı ve aydınlık bir cilde sahip olun.

Cilt Bakım Maskesi

GECE MASKESİ

Cilde olan faydaları ile maskeler, cilt bakımının vazgeçilmezlerinden. Gün içerisinde yaptığınız bakımın yanı sıra gece de bir maske kullanarak cildinizi canlandırmaya devam edin. Gece 23:00 ve 03:00 saatleri, cildin yenilenme saatleridir.

Haftada 2-3 kez gece maskesi uygulayarak yaşlanma belirtilerine karşı savaşın.

GÜÇLÜ FORMULLÜ GECE KREMİ

40’lı yaşlar, cildinizi yenilemek için kremlerinizi değiştirmenin tam zamanı. Derinleşen çizgiler, sarkan cilt, boyun ve dekolte bölgeniz için daha güçlü formüller tercih ederek cildinize maksimum desteği verin.

Cilt Bakımı Yağı

Gece, cildin kendini yenilediği saatlerde güçlü formüllü bir gece kremi ile desteklemek faydalı olacaktır.

YAĞ BAKIMI

Cildinizde nemin eksik olması, cildi daha kolay kırıştırıyor ve renk eşitsizliklerine neden oluyor. Eskiyen cilt dokusu nemi tutma ve saklama bakımından yetersiz kalırken doğal içerikli cilt bakım yağları derinlemesine nemlendirilmiş bir ten için pratik yöntemlerden.

Yağ bakımı, kaybolan nem dengesini düzenlemek ve ince çizgileri yok etmek konusunda oldukça etkili. Cildinize yağ bakımı da yaparak cildinizi şımartın.