Akıllı Telefonunuz Olmadığını Düşünün Neler Olurdu?

448

Günümüzde akıllı telefonların her işimize yetiştiği, her alanda bize kolaylık sağladığı kaçınılmaz bir gerçek. Tabi bu durum bizi çokça tembelliğe sürüklüyor. Peki şu anda tüm akıllı telefonların birden ortadan kaldırıldığını, artık akıllı telefon olmadığını düşünün. Neler olurdu?

Akıllı telefonları en çok güzel fotoğraflar çekmek için kullanıyoruz. Gittiğimiz her yerde cebimizden çıkarıp kolaylıkla fotoğrafımızı çekiyoruz. Ama akıllı telefon olmasaydı herkes fotoğraf makinesi almak için sıraya girerdi. Bu da fotoğraf makinesi üreticilerinin oldukça işine gelirdi tabii ki.

akıllı telefon

Akıllı telefonlardaki GPS sayesinde gideceğimiz bir yeri bulmakta artık hiç zorlanmıyoruz. Bir yere gideceksek bize konum atmasını söylüyoruz 10 dakikaya oradayız. Peki ya konum bulma olmasaydı? Büyük ihtimalle saatlerimiz gideceğimiz yeri aramakla geçerdi.

Sadece bir akıllı telefonun bize sunduğu özellikleri düşünün. Film izleme, müzik dinleme, çalar saat gibi birçok özellikleri barındırıyor. Eğer bunlar olmasaydı hepsi için ayrı bir cihaz almamız gerekecekti. DVD Player, MP3 çalar ve bir alarm için fazla fazla para ödeyecektik.

akıllı telefonlar olmasaydı

Bazen arkadaş ortamında konuşulan bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için hemen telefonumuzdan internete giriyoruz ve saniyeler sonra konuyla ilgili fikir edinebiliyoruz. Akıllı telefonlarımız olmasaydı bu konuda da oldukça zorluk çekecektik.

Şu anda birçok insan iş hayatını sosyal medya üzerinden yönetiyor. İnsanlar otobüste, okulda veya başka bir yerde sıkıldıkça hemen telefonundan keşif yapmaya başlıyor ve tesadüfen birçok iş koluyla da karşılaşıyor. Eğer telefonlarımızın bu özelliği olmasaydı birçok işyeri batmaya kadar giderdi.

akıllı telefon kullanımı

Artık biri hakkında bilgi sahibi olmak isteyince hemen telefonlarımızdan o kişinin adını soyadını yazarak neredeyse tüm geçmişini öğreniyoruz. Akıllı telefonlar olmasaydı insanları tanımak biraz daha zorlaşacaktı. Hatta belki de insanları yanlış tanıyacaktık.